23.06.2015 11:03

Corey Taylor: Slipknot robi kilkuletnią przerwę

Po intensywnym okresie pracy musi w końcu przyjść też czas na odpoczynek. Zamaskowany zespół Coreya Taylora ma zamiar zwolnić, i to na kilka lat. Wokalista nie robi sobie jednak przerwy.

Corey Taylor: Slipknot robi kilkuletnią przerwę
foto: kadr z wideo

Obecnie Slipknot promuje swoją ostatnią płytę „.5: The Gray Chapter”. Trasa koncertowa zespołu objęła też występ w Polsce na Impact Festival.

Gitarzysta grupy, Jim Root, mówił, że kapela powinna zacząć nagrywać nowy album jak najszybciej się da, zaś Clown wspominał, że szansa na następne wydawnictwo istnieje najwcześniej w 2017 roku. Corey Taylor potwierdza słowa bębniarza zespołu Slipknot rozwiewając nadzieje fanów na szybkie wydanie kolejnej płyty. Nie podaje jednak żadnych, nawet przybliżonych, dat:

"

Gdy skończymy trasę zrobimy sobie kilka lat przerwy na uspokojenie wszystkiego. "

Co przez ten czas planują muzycy?

"

Zajmę się swoimi sprawami, podobnie też inni. Wiem, że Clown ma pomysły na filmy, które chce zrealizować. Potem wrócimy do siebie po kilku latach i zobaczymy co się wydarzy.  "

Pełna rozmowa z wokalistą Slipknota, w której zwierza się również z tego, że wciąż ma w sobie ten sam zapał i energię, która go rozpierała, gdy był nastolatkiem, można zobaczyć poniżej.

Fani są już być może pełni obaw o przyszłość zespołu, jednak to co zapowiada Taylor stanowi pewną tradycję wewnątrz grupy. Między kolejnymi wydawnictwami artyści zawsze korzystali z przerwy na skupienie się na swoich pozazespołowych działalnościach. Szkoda tylko, że na „.5: The Gray Chapter” musieliśmy czekać aż sześć lat i wszystko wskazuje na to, że teraz też będziemy musieli się uzbroić w cierpliwość.

Na czym Corey ma zamiar się skupić robiąc sobie przerwę od grania pod maską? Na Stone Sour:

"

Skończę koncertować ze Slipknotem jakoś w 2016 roku i następnie zabierzemy się za pracę nad nowym albumem Stone Sour. "

Zespół po „Meanwhile In Burbank…”, gdzie znalazł się m.in. cover Alice in Chains, planuje wydać dwie kolejne EP-ki - „Straight Out of Burbank” oraz „No Sleep 'Till Burbank”. Póki co nie znamy jeszcze dat premiery zapowiedzianych wydawnictw.

Jesteście zawiedzeni tym, że Slipknot robi sobie dłuższą przerwę?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Slipknot Corey Taylor