Corey Taylor: Syn wkręcił mnie w muzykę Babymetal

Aleksandra Degórska
26.09.2017 15:32
Corey Taylor: Syn wkręcił mnie w muzykę Babymetal Fot. Daniel DeSlover/imageSPACE/Sipa /East News; kadr z wideo

Wokalista ma bardzo dobry kontakt ze swoim synem, który podobnie jak on ma słabość do muzyki. Griffin jest fanem grupy Babymetal i przekonał swojego ojca do tego zespołu.

Babymetal to ciekawy fenomen na rynku muzycznym - płyty sprzedają się naprawdę szybko i fanami formacji nie są tylko rówieśnicy wokalistek, zespół bowiem lubią m.in. Chad Smith z Red Hot Chili Peppers czy Head z Korna. Jest jednak też spora liczba osób, która nie trawi takiej muzyki twierdząc, że to wcale nie jest metal i tego typu dźwięki są żenujące.

Kto jeszcze zabrał głos w sprawie Babymetal? Oczywiście nie mogło zabraknąć Coreya Taylora, który zdradził, że jego syn Griffin jest fanem właśnie tego zespołu... i to dzięki właśnie niemu wokalista Slipknota przekonał się do zespołu:

On bardzo lubi muzykę. To właśnie przez niego wkręciłem się w muzykę Babymetal. Nigdy nie słyszałem tego zespołu, a on przybiegł do mnie i powiedział: „Musisz to sprawdzić”. Byłem w szoku, pomyślałem -  „Co do ku*wy?”. Przez jego entuzjazm przekonałem się do takiej muzyki.

Corey Taylor, jak to typowy ojciec, przy okazji pochwalił syna, który już od małego przejawiał zdolności muzyczne. W wieku 2 lat dostał w prezencie klawisze z małym mikrofonem i Griffin zaczął śpiewać w rytm automatu perkusyjnego. To właśnie muzyka jest tym, co mocno łączy ojca z synem:

Fajną rzeczą jest to, że im staje się starszy to właśnie muzyka mocno nas łączy. Wcześniej bardziej skupiałem się na dawaniu wykładów, jak to przystało na ojca. Starałem się skupiać na tych ważnych sprawach - zasady moralne, maniery, te podstawy. Teraz, gdy on staje się trochę starszy i stosuje te zasady w praktyce, możemy trochę wyluzować. W pierwszej kolejności jestem ojcem, ale robię też co w mojej mocy, żeby nauczyć go tego, co wiem o muzyce.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni. Chyba nikogo nie dziwi, że syn również interesuje się muzyką, zapewne Corey mocno też do tego się przyczynił. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.