05.09.2017 12:18

Corey Taylor: Walczyłem z depresją przez całe swoje życie

Muzyk opowiedział o swojej walce z depresją i doradził, co należy zrobić, gdy ktoś jest w podobnej sytuacji.

Corey Taylor: Walczyłem z depresją przez całe swoje życie
foto: Owen Sweeney / Invision / AP / Fotolink

Wokalista Slipknota nieraz wspominał o tym, że cierpiał na depresję i próbował sobie odebrać życie. Corey Taylor nie boi się o tym opowiadać i niedawno zapytano go ponownie o to w kontekście samobójstwa Chrisa Cornella i Chestera Benningtona.

Corey Taylor przyznał się otwarcie, że mroczne myśli prześladowały go naprawdę długo:

"

Dla tych, którzy nie wiedzą - walczyłem z depresją przez całe swoje życie, to było częścią mojego życia. Nie zdawałem sobie nawet sprawy z tego, że to było coś, z czym musiałem walczyć. Było tak do momentu jak potem miałem odpowiednich ludzi obok siebie, dzięki którym zobaczyłem, że muszę się z tym zmierzyć i pomogli mi znaleźć pomoc. "

Muzyk podkreślił, że dzięki temu był w stanie sobie poradzić z depresją. Ważne jest, by człowiek miał świadomość, że nie jest sam i istnieją ludzie, którzy są w stanie cię wesprzeć. Corey Taylor uważa, że najłatwiej jest się poddać, odizolować się od całej reszty. Nie dotyczy to tylko tych, którzy cierpią na depresję, bowiem są różne sytuacje w życiu, gdy człowiek chce zamknąć się przed światem ze swoimi problemami:

"

Tak więc chcę przekazać, że jeśli tak się właśnie czujesz, cierpisz z tego powodu, nie bój się zgłosić do ludzi, nie bój się znaleźć pomoc. Jedną z najgorszych rzeczy, do których mogło dojść to strata takich osób, jak Chester. Był moim dobrym przyjacielem i byłem tak samo zszokowany jego śmiercią jak wy, bo wiedziałem jak świetnym, otwartym i niesamowitym był człowiekiem. Fakt, że walczył, walczył i walczył, do momentu, gdy już nie miał sił - to złamało mi serce. "

Frontman czuje się zatem w obowiązku, by opowiadając swoją historię pokazywać innym, że jest wyjście z tej sytuacji:

"

Dla takich osób, takich jak Chris, którego podziwiałem, dla moich przyjaciół, którzy odebrali sobie życie - będę powtarzać to w kółko. Jeśli znasz kogoś, kto walczy z takim problemem, kto ku*wa cierpi - jeśli nie możesz z nim porozmawiać, znajdź kogoś, kto może, skontaktuj go z organizacjami i ludźmi, którzy mogą mu pomóc. "

Corey Taylor był bardzo poruszony śmiercią przyjaciela i podczas koncertu Stone Sour zadedykował utwór „Through Glass” Chesterowi Benningtonowi wzruszając się do łez.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News