27.05.2017 10:52

Corey Taylor: Zostałem zgwałcony w dzieciństwie

Psycholog dr. Siri Sat Nam Singh spróbował zagłębić się w umysł Coreya Taylora. Nie była to łatwa rozmowa dla wokalisty.

Corey Taylor: Zostałem zgwałcony w dzieciństwie
foto: kadr z wideo

Każda nowa płyta zespołu z Iowa to też nowe maski. Corey Taylor był gościem programu „The Therapist”, w którym opowiedział o swoim wnętrzu, w tym o okresie po śmierci basisty Slipknota oraz o gwałcie z dzieciństwa.

Jednym z pytań skierowanym w stronę wokalisty było to dotyczące jego maski w Slipknocie:

"

Dla większości z nas w zespole maski są częścią sztuki. To nie tylko kwestia wizualności i szoku, ale reprezentacja tego kim jestem na danym albumie. Dla mnie to naturalne, tak jak zmiana fryzury czy noszenie innych ubrań. To jedna z rzeczy, na które się czeka, nie tylko pisanie piosenek i składanie muzyki w całość. Na ostatnim krążku, na którym musieliśmy zmierzyć się ze śmiercią Paula Graya, maska, którą miałem miała dwa znaczenia. To była maska za maską. Wciąż coś się za nią kryje, coś czym nie chcę się dzielić. „The Gray Chapter” to płyta, która pomogła mi się ze wszystkim uporać i pomogła też zespołowi przejść przez te wydarzenia i wyklarować perspektywę, którą byliśmy w stanie pojąć. "

Taylor opowiedział również o problemach z dzieciństwa, które było wypełnione przemocą domową, nadużywaniem narkotyków, ubóstwem, próbą samobójczą, a także, w którym pojawił się gwałt w wieku 10 lat. Poniższe słowa muzyk wypowiedział powstrzymując łzy:

"

Zostałem zgwałcony jako dziecko przez sąsiada. Często się przeprowadzaliśmy i musiałem szybko zawierać przyjaźnie. Była tylko jedna osoba, z którą się zadawałem, to był 16-latek. Zaprosił mnie do siebie, żeby pograć muzykę i pewnego dnia doszło do czegoś jeszcze. Przez długi czas nikomu o tym nie mówiłem, bo groził, że zrobi krzywdę mi i mojej mamie. "

Jak potoczyły się losy gwałciciela?

"

Spalił swój własny dom. To było szalone. Zajęło mi wiele czasu, żeby ponownie poczuć się bezpiecznym. O niczym nikomu nie mówił, aż do momentu osiągnięcia 18 lat. Do tego czasu udało mi się znaleźć własne plemię. Wyrzutków. "

Dzieciństwo Coreya Taylora nie należało do łatwych. Stąd ten ciężar wydobywający się z pierwszych płyt zespołu. Wokalista wyznał, czego mu najbardziej brakowało w młodości:

"

Jedyne czego naprawdę chciałem, to był ojciec. Nie chciałbym, żeby moje dzieci kiedykolwiek przez to przechodziły, dlatego bardzo ważnym jest dla mnie mieć dla nich pieniądze na edukację, opłacone rachunki, kupione ubrania, przygotowane jedzenie. Mieć po prostu solidny fundament. Nie muszą się o nic martwić. Są chronione. "

Poniżej możecie zobaczyć odcinek „The Therapist” z udziałem Coreya Taylora:

Już w listopadzie 2016 roku mieliśmy przecieki od Shawna „Clowna” Crahana, który promując swój obraz „Officer Downe” wspominał, że Slipknot rozpocznie prace nad nowym albumem w lutym 2017 roku. Wygląda na to, że grupa faktycznie pracuje nad następcą „The Gray Chapter”. Wcześniej jednak otrzymamy materiał od Stone Sour. Mogliśmy już zapoznać się z obrazkiem do „Fabuless”, który jako pierwszy promował płytę „Hydrograd”, a także zobaczyć klip do „Song #3”.

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Corey Taylor Slipknot