01.10.2015 10:10

Corey Taylor ma pomysły na kolejną książkę

Muzyk ma za sobą premierę książki „You're Making Me Hate You...”, która odbyła się 7 lipca 2015 roku, a już myśli o kolejnym wydawnictwie. Co na ten temat zdradził Corey Taylor?

Corey Taylor ma pomysły na kolejną książkę
foto: Llann Wé, CC BY-SA 3.0

„You're Making Me Hate You: A Cantankerous Look At The Common Misconception That Humans Have Any Common Sense Left” – tak brzmi pełny tytuł książki autorstwa wokalisty zespołu Slipknot i Stone Sour. Muzyk „krytykuje w niej całą ludzkość”. To już trzecia książka Coreya Taylora. W poprzedniej, niewydanej w Polsce, „A funny thing happened on the way to heaven” Corey pisał o wierze w duchy. W swoim debiucie „Siedem grzechów głównych” muzyk opowiedział o rock'n'rollowym życiu i o tym, jak widzi pojęcia „dobra” i „zła”.

Taylor zdradził, że już wkrótce zamierza wysłać wydawcy roboczą wersję kolejnego dzieła.

"

Tak długo, jak mogę wciąż z tym zwlekać, robię to. W tym wszystkim chodzi o mnie. Mam jednak naprawdę sporo pomysłów. "

Wokalista połknął bakcyla pisarstwa podczas tworzenia pierwszej książki. Corey Taylor twierdzi, że wiele się nauczył w tamtym czasie.

"

Zdałem sobie wtedy sprawę z tego, że najtrudniejsze w tworzeniu pierwszej książki jest to, że zapisujesz zdanie i masz nadzieję, że jest inteligentne i zwięzłe. Jednak wtedy, gdy czytasz je na głos, uświadamiasz sobie, że twoje słowa są do dupy. One wszystkie od czegoś zależą. Starałem się więc znaleźć sens pośród zdań, które były długości całego paragrafu. "

Wokalista zespołów Slipknot i Stone Sour zdradził, że dzięki praktyce odnalazł sposób na to, by łatwiej mu się pisało, a także na to, by jego dzieła były łatwiejsze w odbiorze.

"

Kiedy się rozwinąłem, starałem się sprawić, aby moje książki były bardziej gawędziarskie, tak jakbym mówił do czytelnika. Tworzenie audiobooka do „You're Making Me Hate You...” było już o wiele łatwiejsze. Wydaje mi się, że odnalazłem swój rytm w tym wszystkim. "

Jesteście ciekawi nowej książki Coreya Taylora?

Magda Słomka
Tagi: Duperele Corey Taylor