23.06.2016 09:36

Corey Taylor nie może uprawiać headbangingu

Stan wokalisty po operacji szybko się polepsza, jednak przez dłuższy czas będzie musiał się wstrzymywać na scenie.

Corey Taylor nie może uprawiać headbangingu
foto: Chris Pizzello / Invision / AP / Fotolink / East News

Slipknot zaplanował na lato trasę po Ameryce Północnej z Marilynem Mansonem, która miała wystartować 9 czerwca 2016 roku w Salt Lake City. Niestety kilka dni przed tym zespół został zmuszony do przełożenia 12 pierwszych koncertów z powodu nagłej operacji frontmana.

3 czerwca 2016 Corey Taylor udostępnił zdjęcie na Facebooku i napisał, że poddał się nieplanowanej operacji kręgosłupa. Całe szczęście zabieg się powiódł i muzyk wraca do formy.

Teraz wokalista postanowił uspokoić swoich fanów informując ich o tym, że jego stan się polepsza, jednak jak na razie będzie musiał nieco się ograniczać na scenie:

"

Aktualizacja informacji dotyczących szyi: kolejna wizyta u lekarza była świetna! Jak na razie żadnego headbangingu i skakania, ale dam czadu ze śpiewem. W ciągu 4-6 miesięcy wrócę do zdrowia w 90%, zaś w ciągu roku w 100%. "

Co tak naprawdę było powodem problemów zdrowotnych Coreya Taylora? Frontman sam nie wie, kiedy złamał sobie szyję. W konsekwencji wymieniono mu 2 dyski, zaś występy przełożono na sierpień 2016. 

Miejmy nadzieję, że Taylor szybko wróci do formy i pomimo tego, że będzie musiał się ograniczać na scenie, da z siebie naprawdę wszystko. Najbliższy koncert Slipknota odbędzie się 28 czerwca 2016 w Nashville.

Jedną z ciekawszych imprez, na której pojawi się kapela, jest festiwal Ozzfest Meets Knotfest. Odbędzie się on w dniach 24-25 września 2016 roku w San Bernardino w stanie Kalifornia. Wtedy też zaprezentują się takie zespoły, jak m.in. Black Sabbath, Megadeth, Disturbed, Black Label Society, Slayer, Anthrax czy oczywiście Slipknot.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Slipknot Corey Taylor