28.07.2017 10:25

Corey Taylor o wokaliście Nickelback: Kapitan Ego z Planety Dupków

Najgłośniejszy rockowy konflikt ostatnich miesięcy trwa w najlepsze. Corey Taylor znów dopiekł Chadowi Kroegerowi. Co ciekawe, dla pozostałych członków Nickelback wokalista ma tylko miłe słowa.

Corey Taylor o wokaliście Nickelback: Kapitan Ego z Planety Dupków
foto: Retna/Photoshot/REPORTER, EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

Beef między Kroegerem a liderem Slipknot zaczął się, gdy Kanadyjczyk skrytykował twórczość jego drugiego zespołu, Stone Sour. Chad stwierdził, że grupa jest „Nickelbackiem w wersji light” i nie napisała jeszcze żadnego hitu. Zarzucił jej też nieudolną próbę osiągnięcia statusu Nickelbacka.

Oberwało się też przy tej okazji Slipknotowi. O muzyce zamaskowanych metalowców Kroeger ma jeszcze gorsze zdanie:

"

Jak dobra twoja muzyka może być, jeśli musisz uciekać się do bicia innych na scenie i każdego wieczora musisz rzygać do swojej własnej maski? "

Znany z ciętego języka Corey Taylor nie pozostał koledze z wytwórni Roadrunner dłużny. By dopiec Chadowi, posunął się do argumentów ad personam. Nazwał go idiotą i stwierdził, że ma „ryj jak stopa”, a także, że jego zespół jest dla rocka tym, czym KFC dla kurczaka. Taylor oczywiście odrzucił zaskakującą ofertę supportowania Nickelbacka przez Stone Sour.

Pozostali muzycy Nickelbacka mają już dość tego żenującego beefu i przeprosili Coreya za słowa swojego frontmana. Lider Slipknota i Stone Sour skomentował to na antenie radia WMMR. Okazuje się, że nie prowadzi wojny z całym kanadyjskim zespołem – obiektem jego antypatii jest wyłącznie Chad Kroeger, a o pozostałych członkach Nickelbacka ma do powiedzenia jedynie dobrze rzeczy:

"

To pokazuje poziom ego, z jakim muszą się mierzyć. Mówiłem to od początku – tu nie chodzi o zespół. Bo zespół wyszedł na prostą. Od razu, jak zaczęła się ta historia, zespół zadzwonił i przeprosił. Mówili: „To nie my, przysięgamy. To ten koleś. Co złego to nie my”. Spędziłem przedtem z zespołem trochę czasu, są super fajnymi ziomkami. Więc to było takie… Doszedłem do wniosku, że nie mają z tym nic wspólnego. Więc nie chcę, by ludzie mieli coś do zespołu, bo to nie ich wina. To przez Kapitana Ego z Planety Dupków. "

Na szczęście między kolejnymi słownymi pociskami wymierzonymi w Chada Kroegera, Corey Taylor znajduje czas na tworzenie muzyki. 30 czerwca 2017 ukazał się szósty album Stone Sour, „Hydrograd”. Krążek promują singiel „Song #3” oraz teledyski „Fabuless” i „Mercy”. Najnowszym dokonaniem zespołu jest cover utworu Rage Against The Machine, „Bombtrack” na składance „Metal Hammer Goes 90s”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Duperele Nickelback Slipknot Corey Taylor Stone Sour Chad Kroeger