Corey Taylor o wokaliście Nickelback: Kapitan Ego z Planety Dupków

Maciej Koprowicz
28.07.2017 10:25
Corey Taylor o wokaliście Nickelback: Kapitan Ego z Planety Dupków Fot. Retna/Photoshot/REPORTER, EVERETT COLLECTION/EAST NEWS

Najgłośniejszy rockowy konflikt ostatnich miesięcy trwa w najlepsze. Corey Taylor znów dopiekł Chadowi Kroegerowi. Co ciekawe, dla pozostałych członków Nickelback wokalista ma tylko miłe słowa.

Beef między Kroegerem a liderem Slipknot zaczął się, gdy Kanadyjczyk skrytykował twórczość jego drugiego zespołu, Stone Sour. Chad stwierdził, że grupa jest „Nickelbackiem w wersji light” i nie napisała jeszcze żadnego hitu. Zarzucił jej też nieudolną próbę osiągnięcia statusu Nickelbacka.

Oberwało się też przy tej okazji Slipknotowi. O muzyce zamaskowanych metalowców Kroeger ma jeszcze gorsze zdanie:

Jak dobra twoja muzyka może być, jeśli musisz uciekać się do bicia innych na scenie i każdego wieczora musisz rzygać do swojej własnej maski?

Znany z ciętego języka Corey Taylor nie pozostał koledze z wytwórni Roadrunner dłużny. By dopiec Chadowi, posunął się do argumentów ad personam. Nazwał go idiotą i stwierdził, że ma „ryj jak stopa”, a także, że jego zespół jest dla rocka tym, czym KFC dla kurczaka. Taylor oczywiście odrzucił zaskakującą ofertę supportowania Nickelbacka przez Stone Sour.

Pozostali muzycy Nickelbacka mają już dość tego żenującego beefu i przeprosili Coreya za słowa swojego frontmana. Lider Slipknota i Stone Sour skomentował to na antenie radia WMMR. Okazuje się, że nie prowadzi wojny z całym kanadyjskim zespołem – obiektem jego antypatii jest wyłącznie Chad Kroeger, a o pozostałych członkach Nickelbacka ma do powiedzenia jedynie dobrze rzeczy:

To pokazuje poziom ego, z jakim muszą się mierzyć. Mówiłem to od początku – tu nie chodzi o zespół. Bo zespół wyszedł na prostą. Od razu, jak zaczęła się ta historia, zespół zadzwonił i przeprosił. Mówili: „To nie my, przysięgamy. To ten koleś. Co złego to nie my”. Spędziłem przedtem z zespołem trochę czasu, są super fajnymi ziomkami. Więc to było takie… Doszedłem do wniosku, że nie mają z tym nic wspólnego. Więc nie chcę, by ludzie mieli coś do zespołu, bo to nie ich wina. To przez Kapitana Ego z Planety Dupków.

Na szczęście między kolejnymi słownymi pociskami wymierzonymi w Chada Kroegera, Corey Taylor znajduje czas na tworzenie muzyki. 30 czerwca 2017 ukazał się szósty album Stone Sour, „Hydrograd”. Krążek promują singiel „Song #3” oraz teledyski „Fabuless” i „Mercy”. Najnowszym dokonaniem zespołu jest cover utworu Rage Against The Machine, „Bombtrack” na składance „Metal Hammer Goes 90s”.

Maciej Koprowicz Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.