Corey Taylor opowiedział o ulubionej adaptacji prozy Stephena Kinga i horrorach z lat 80.

08.10.2019 16:13
Corey Taylor opowiedział o ulubionej adaptacji prozy Stephena Kinga i horrorach z lat 80. Fot. kadr z wideo "Stephen King - In Search of Darkness: Corey Taylor Collector's Edition"

Frontman Slipknota i Stone Sour jest miłośnikiem kultowych dzieł kina grozy. W dokumencie "In Search Of Darkness" wyznał, która z adaptacji prozy Stephena Kinga jest jego ulubioną.

Corey Taylor to wielki fan kultowych horrorów. Muzyk wystąpił w dokumencie zatytułowanym "In Search Of Darkness", w którym to, wraz z ikonami kina grozy, opowiedział o swoich ulubionych tytułach. Która adaptacja powieści Stephena Kinga jest jego zdaniem najlepsza?

Corey Taylor o ulubionej adaptacji prozy Stephena Kinga

Stephen King to niekwestionowany król horroru pisanego. Gorzej mają się ekranizacje jego twórczości. Jednak w gąszczu miernych produkcji, można znaleźć dzieła warte uwagi. Dla wielu najlepszą adaptacją jego prozy jest "Lśnienie" (mimo, że sam autor filmu nie znosi). Inni wskazują na "Misery" z psychopatyczną Kathy Bates. Corey Taylor się jednak do nich nie zalicza. Dla wielu może być to lekkim zeskoczeniem, ale frontman Slipknota zapytany o ulubiony tytuł w tej kategorii, wskazał "Cujo".

Przeczytaj także

Film Lewisa Teague'a z 1983 roku opowiada o gigantycznym bernardynie, który zarażając się wścieklizną zaczyna terroryzować swoje otoczenie. Choć sam King przyznał, że jest z tej ekranizacji zadowolony, "Cujo" nie cieszy się zbytnim poważaniem w środowisku horroromaniaków.

Przeczytaj także

Co do samego dokumentu, w "In Search Of Darkness" mamy szanse usłyszeć wypowiedzi ponad 45 osób związanych z kinem grozy. Coreyowi Taylorowi na ekranie towarzyszą między innymi John Carpenter (reżyser "Halloween", "The Thing", "Christine"), Heather Langenkamp (Nancy Thompson w "Koszmarze w ulicy Wiązów"), Doug Bradley (Pinhead w "Hellraiser").

Jeśli zatem należycie do miłośników kina grozy z lat 80., wychowaliście się na "Laleczce Chucky" i "Duchu" oraz chcecie posłuchać, co w ich temacie mają do powiedzenia najważniejsze osoby z nimi związane - "In Search Of Darkness" jest spełnieniem waszych marzeń. Co więcej, w tym miesiącu (i tylko w tym miesiącu) możecie zakupić wydanie specjalne - "Edycję kolekcjonerską Coreya Taylora". W pakiecie otrzymacie między innymi specjalny plakat oraz możliwość pobrania materiału online.

Zobacz też: 25 kultowych horrorów, które powinien obejrzeć każdy fan kina grozy

 

Natalia Nowecka
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.