06.02.2018 13:52

Corey Taylor podał nowe informacje o stanie zdrowia gitarzysty Stone Sour

Josh Rand ma kłopoty zdrowotne, które nie pozwalają mu występować z zespołem.

Corey Taylor podał nowe informacje o stanie zdrowia gitarzysty Stone Sour
foto: B2820Retna/Avalon.red/REPORTER/EAST NEWS

Pod koniec stycznia 2018 zespół Stone Sour poinformował na swoim profilu na Facebooku, że jego gitarzysta Josh Rand trafił do szpitala i nie weźmie udziału w trasie koncertowej grupy po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w styczniu i lutym 2018.

Stone Sour nie sprecyzował, co dolega Randowi.

Koledzy muzyka nadal nie chcą zdradzić szczegółów na temat jego choroby, ale Corey Taylor na antenie stacji radiowej 104.9 The Wolf z Reginy w Kanadzie ujawnił nowe informacje na temat stanu zdrowia gitarzysty. Wokalista przekonuje, że Josh czuje się coraz lepiej, a reszta zespołu stara się go wspierać w czasie leczenia.

"

Rozmawiamy z nim codziennie i wydaje się, że mu się naprawdę polepszyło, jest naprawdę dobrze.

Wspieramy go, jak tylko możemy. Kiedy chodzi o przyjaźń, robi się wszystko, co tylko możliwe. "

Taylor przypomniał, że z jego przyjaźń z Randem trwa o wiele dłużej niż od 2001 roku, kiedy to gitarzysta znalazł się w składzie odrodzonego Stone Sour.

"

To nie jest po prostu ktoś, kto był w zespole przez chwilę. Jesteśmy najlepszymi przyjaciółmi, odkąd mieliśmy 15 lat. Znamy się od lat. Nie tylko martwię się o członka mojego oddziału, partnera, faceta od pisania piosenek, mojego gitarzystę prowadzącego. Martwię się o przyjaciela, brata, kogoś, kto pozwolił mi spać na swojej podłodze, kiedy byłem bezdomny. To dla mnie najważniejsza sprawa. "

Zespół Coreya Taylora promuje właśnie swój szósty album studyjny, „Hydrograd”, który ukazał się 30 czerwca 2017. W tym roku dotrze z koncertami także do Europy. 13 czerwca 2018 Stone Sour zagra w Warszawie na Torwarze. Będzie supportem Marilyna Mansona.

Maciej Koprowicz
Tagi: Stone Sour Rock News Corey Taylor