06.03.2017 10:27

Corey Taylor poleca wykonawców, których mogłeś nie słyszeć, a powinieneś

Wokalista Slipknota i Stone Sour polecił dokonania kilku artystów, na które powinniście zwrócić uwagę...

Corey Taylor poleca wykonawców, których mogłeś nie słyszeć, a powinieneś
foto: kadr z wideo

Fani talentu Coreya Taylora mają teraz na co czekać. Slipknot pracuje obecnie nad nowym materiałem studyjnym, a jeszcze przed jego premierą dostaniemy nowy album Stone Sour. Płyta zatytułowana „Hydrograd” ukaże się już w czerwcu 2017 roku i zdaniem wokalisty będzie jego najlepszym dokonaniem od czasu debiutu Slipknota.

To wszystko jednak pieśni mniej lub bardziej odległej przyszłości. Czego słuchać w tej chwili, zanim otrzymaliśmy którykolwiek z tych krążków? Na to na szczęście wokalista też ma radę. W jednym z ostatnich wywiadów wypowiedział się na temat mniej znanych artystów, którzy jego zdaniem zasługują na większą uwagę. To czego powinniśmy zatem według niego słuchać?

Na pierwszy ogień poleca The Dead Deads:

"

To kapela z Nashville złożona z samych kobiet - są fantastyczne! Dopiero co wydały krążek pod tytułem „For Your Obliteration”. Współpracowały przy nim z Page'em Hamiltonem z Helmet i brzmi niesamowicie, naprawdę, naprawdę dobrze. Sporo tam cięższych rzeczy, jest naprawdę świetny. Nie mogę przestać ich reklamować! "

W zestawieniu muzyka znalazł się również Zeal & Ardor, który niedawno miał premierę nagrania ze swojego pierwszego w karierze koncertu na łamach Antyradio.pl. Zespół wyrasta z internetowej ciekawostki na coraz większy fenomen i Corey Taylor nie jest jedynym, który się nim zachwyca.

"

To całkiem nowy zespół, który właśnie wydał album zatytułowany „Devil Is Fine”. To z kolei całkiem mroczna, bluesująca rzecz, także naprawdę dobra. Znajdziecie ich na iTunesie. "

Wokalista nie ograniczył się jednak tylko do nowości. Wśród swoich rekomendacji wymienił także zapomnianą kapelę z Los Angeles, która powstała na gruzach popowej formacji Candy...

"

Kupiłem też niedawno pierwszy krążek Electric Angels z 1990 roku. To wspaniały, nieco starszy przykład rock'n'rollowego zespołu. Wracam do staroci i odkrywam na nowo masę rzeczy. "

Wszystkie te zróżnicowane inspiracje mogły znaleźć ujście na nowym albumie Stone Sour, który ma stanowić podróż po samej muzyce i fuzję wielu gatunków. Corey Taylor przyznał się też, że słuchał ostatnio pierwszego solowego albumu Michaela Monroe z Hanoi Rocks.

Która rekomendacja Coreya Taylora najbardziej Ci się spodobała?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Corey Taylor