26.03.2019 13:16

Posłuchaj, jak Corey Taylor rapuje w utworze "Stuck in my ways" nagranym z Kid Bookie

Wokalista Slipknota zdecydował się na współpracę z raperem Kid Bookie. Jak wypadł w roli rapera?

Corey Taylor
foto: Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News

Myśleliście, że Corey Taylor słucha tylko metalu i muzyki rockowej? Muzyk przyznał się, że wkręcił się w grupę Baby Metal, którą nie wszyscy metalowcy szanują, jak również nie ukrywa swojej miłości do hip-hopu, o której wspomniał po obejrzeniu filmu "Straight Outta Compton" o karierze grupy N.W.A. Muzyk nieraz przyznawał się, że chciał nagrać hip-hopowy kawałek i tak oto skusił się na współpracę z brytyjskim raperem Kid Bookie. Wokalista pojawił się w nowej wersji piosenki "Stuck in my ways", która oryginalnie ukazała się na EP-ce rapera zatytułowanej "Shake Up".

Corey Taylor rapuje w utworze rapera Kid Bookie

Kid Bookie postanowił odezwać się do Coreya Taylora na Twitterze 30 stycznia 2019 i w swoim wpisie stwierdził, że utwór Slipknota "Wait and Bleed" jest równie ikoniczny, co "Chop Suey!" System of a Down. Chwilę później wyraził chęć współpracy z Coreyem Taylorem. Wokalista odpowiedział na wpis na Twitterze i niecały tydzień później Kid Bookie potwierdził współpracę muzyków.

Corey Taylor na nowo zakochał się w hip-hopie
Corey Taylor na nowo zakochał się w hip-hopie
Przeczytaj także Corey Taylor na nowo zakochał się w hip-hopie

W nowej wersji utworu Corey Taylor pojawił się w zupełnie nowej roli, bo postanowił rapować. Posłuchajcie, jak mu poszło od 2:33 minuty nagrania.

Raperzy samplują Slipknota
Raperzy samplują Slipknota
Przeczytaj także Hip-hopowy zespół sampluje utwór Slipknota "Tattered & Torn" [WIDEO]

Nowy album Slipknota

Corey Taylor obecnie pracuje nad nową płytą Slipknota, która będzie następcą krążka ".5: The Gray Chapter". Muzyk zapowiada, że na nadchodzącym wydawnictwie ukaże się najcięższy utwór Slipknota, co zresztą na "krwawym" zdjęciu potwierdził perkusista kapeli.

Nie wszystko jednak układa się pomyślnie - Chris Fehn, jeden z perkusistów Slipknota, oskarżył kolegów z zespołu o oszustwa finansowe. Konfliktu nie udało się załagodzić, a Fehn przestał być członkiem Slipknota.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Corey Taylor