21.08.2019 15:36

Corey Taylor tłumaczy, dlaczego Tool tak późno udostępnił swoją muzykę w serwisach streamingowych

Frontman grupy Slipknot, Corey Taylor w jednym z ostatnich wywiadów wyjaśnił, z jakimi problemami zmagają się artyści współpracując z serwisami streamingowymi.

Corey Taylor
foto: Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News

Fani grupy Tool przez ostatnie lata zadawali sobie pytanie, dlaczego zespół nie udostępnił swojej muzyki na platformach streamingowych takich jak np. Spotify. Aplikacje ułatwiają dostęp do muzyki i są bardzo wygodne dla słuchaczy. Wiele osób, które na siłowni czy w podróży posiadały dostęp wyłącznie do mobilnych aplikacji z muzycznymi katalogami, musiała pogodzić się z tym, że nie będzie im dane słuchać ulubionej kapeli. A zapotrzebowanie fanów na muzykę Toola, jak się okazało, było ogromne. W niemalże kilka dni od udostępnienia przez zespół dyskografii na Spotify, grupa odhaczyła ogromną ilość odsłuchań za pośrednictwem platformy.

Corey Taylor o serwisach streamingowych 

Frontman grupy Slipknot ma teorię, dlaczego muzycy zwlekali z współpracą z serwisami streamingowymi. Jak podaje nme.com, muzyk twierdzi, że właściciele serwisów nie są do końca uczciwi wobec swoich klientów i zalegają z płatnościami za odtworzenia ich muzyki.

Slipknot
Slipknot
Przeczytaj także Nowy album grupy Slipknot góruje w zestawieniach na całym świecie

W jednym z ostatnich wywiadów Corey wyjaśnił:

"

Nie mamy problemu z serwisami streamingowymi. Nie mamy problemu z ludźmi, którzy słuchają za ich pośrednictwem naszej muzyki. Mamy problem z tym, że właściciele platform traktują nas, jakbyśmy im byli coś winni.

W pełni rozumiem, dlaczego Tool zwlekał z udostępnieniem swojej dyskografii. Wiedzieli, że będą mieli kłopot z otrzymaniem rekompensaty za coś, na co zapracowali własnymi rękami.

Pieniądze generowane przez streaming trafiają prosto do wytwórni, dlatego to ona na tym zarabia. Wielu wykonawców nie ma zapisu w umowie, że wytwórnie mają im płacić za streaming. Tool ze względu na nową płytę najwyraźniej to uregulował. "

Slipknot w Polsce w 2020 roku

Ostatni koncert grupy Slipknot w Polsce odbył się podczas Mystic Festivalu 2019. Muzycy nie pozwolą swoim fanom z naszego kraju za bardzo się za sobą stęsknić. Kapela wróci do Polski w 2020 roku, aby promować najnowszy album "We Are Not your Kind". Koncert odbędzie się w Łodzi, jednak na szczegóły dotyczące imprezy trzeba jeszcze poczekać.

Zobacz też: Corey Taylor wyda nową książkę? "Znowu zaczynam czuć wenę" 

Tagi: Rock News Tool Slipknot Corey Taylor