06.12.2015 14:32

Corey Taylor w coverach Elvisa Presleya i The Police

Wokalista zespołów Slipknot i Stone Sour zagrał akustyczny koncert na Hawajach. W setliście znalazły się między innymi utwory „Burning Love” i „King Of Pain”. Posłuchajcie!

Corey Taylor w coverach Elvisa Presleya i The Police
foto: kadr z wideo

Muzyk w ramach promocji swojej książki „You're Making Me Hate You: A Cantankerous Look At The Common Misconception That Humans Have Any Common Sense Left” wydanej 7 lipca 2015 roku jeździ po świecie i obdarowuje fanów koncertami. W jego repertuarze nie znajdziemy jednak ostrych metalowych kawałków, a akustyczne wykonania spokojniejszych coverów.

Corey Taylor nie stroni od gatunków muzycznych odmiennych od tych, z którymi jest kojarzony zawodowo. W 2012 roku opowiedział o swoim uznaniu dla zupełnie innych brzmień.

"

Pewien dzieciak zapytał mnie jednej nocy: „Jaki rodzaj muzyki jest Twoją wstydliwą przyjemnością?”. Odpowiedziałem mu, że żaden. Nie wstydzę się muzyki, którą kocham. Jeśli czujesz się winny za jakieś swoje odkrycie, powinieneś przestać tak myśleć. Jednym z moich ulubionych albumów do dziś jest „Les Misérables: The Dream Cast in Concert” i cały czas uwielbiam przesłuchiwać go od początku do końca. "

Skoro już Corey przyznał się do fascynacji łagodniejszą muzyką, poznajcie jego delikatne oblicze słuchając utworów „Burning Love” Elvisa Presleya i „King Of Pain” The Police w jego wykonaniu.

Taylor nie stroni od coverów, a nawet do nich lgnie… W samym 2015 roku byliśmy świadkami premier dwóch wydawnictw Stone Sour – „Meanwhile In Burbank...” oraz „Straight Outta Burbank”. Na pierwszym albumie znalazły się interpretacje kawałków takich grup jak Alice In Chains, Judas Priest, Kiss, Metallica oraz Black Sabbath. Na drugim zaś były to między innymi Iron Maiden, The Rolling Stones i Bad Brains. 

W ramach promocji trzeciej książki publiczność miała także okazję usłyszeć muzyka w akustycznej interpretacji numerów Green Day. Szczególną sympatią Taylor darzy wokalistkę Halestorm, Lzzy Hale, z którą niejeden raz postanowił zaskoczyć publiczność dając spontaniczne występy z coverami, na przykład Temple Of The Dog.

Co myślicie o utworach Elvisa i The Police w wykonaniu Coreya?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Corey Taylor Elvis Presley The Police