22.04.2020 15:14

Corey Taylor wyjaśnia, jak według niego będzie wyglądał powrót koncertów po pandemii

O braku koncertowania i o swojej wizji powrotu organizacji imprez masowych do normalności opowiedział w najnowszym wywiadzie lider Slipknota.

Corey Taylor wyjaśnia, jak według niego będzie wyglądał powrót koncertów po pandemii
foto: Karol Makurat/REPORTER

Pandemia koronawirusa trwa i krzyżuje drogi niemal wszystkim gałęzią gospodarki. Mocno w kość z powodu zakazu imprez masowych oraz mniejszych zgromadzeń dostaje branża muzyczna. W czterech etapach odmrażania gospodarki zaproponowanych przez rząd koncerty i festiwale nie znalazły się wcale.

Corey Taylor o powrocie koncertów po pandemii

Za granicą również odwołuje się duże koncerty i festiwale. Kolejni muzycy przepraszają fanów za przełożone trasy i zapraszają na swoje występy po pandemii. O tym, jak według niego będą wyglądać koncertowe realia, gdy rozprzestrzenianie koronawirusa zostanie zatrzymane, opowiedział Corey Taylor z grupy Slipknot.

koronaworis
koronaworis
Przeczytaj także Indonezja: Jeśli nie pomogą kary finansowe lub więzienie, za złamanie kwarantanny zamkniemy Cię w nawiedzonym domu

Lider zespołu w wywiadzie z Rock Feed stwierdził:

"

Wszystko zależy od tego, czy otworzymy się na koncerty z powrotem. (..) Wydaje mi się, że powoli zaczną pojawiać się pojedyncze występy i organizatorzy będą badać zainteresowanie tematem. Sprawdzać, czy świat jest gotowy do powrotu takich wydarzeń.

Najprawdopodobniej też koncerty będą się odbywać w mniejszych pomieszczeniach, bo ludzie będą się bali. A może wszystkie zostaną przeniesione na powietrze, żeby ludzie czuli, że nie są zamknięci i mogli stać dalej od siebie.

Wydaje mi się, że paranoja będzie trwała, nawet po wymyśleniu leku lub szczepionki na koronawirusa. Zajmie nam trochę czasu, zanim wszystko wróci do normy. "

Chociaż wizja Coreya Taylora nie jest najbardziej korzystna dla osób z jego branży, muzyk widzi światełko w tunelu, które może nie być nadjeżdżającym pociągiem:

"

Jeśli dobrze to rozegramy i ponownie wzbudzimy wśród ludzi entuzjazm, może w ciągu roku, albo półtora zobaczymy zainteresowanie, jakie mieliśmy tymi wydarzeniami wcześniej.

Myślę, że kiedy ludzie zdadzą sobie sprawę, że wszystko jest w porządku, a dawno nie byli na koncercie - będą chcieli do tego wrócić. Będą zmęczeni oglądaniem występów na YouTubie i na swoich telefonach, będą chcieli znowu przeżyć to na własnej skórze. Wtedy zobaczymy prawdziwe odrodzenie i wybuch muzyki na żywo. To będzie dla nas cudowne. "

Foto: Shutterstock - zdjęcie poglądowe
Foto: Shutterstock - zdjęcie poglądowe
Przeczytaj także Netflix z rekordowymi wynikami w czasie pandemii. Przybyło wielu subskrybentów
Tagi: Slipknot Corey Taylor koronawirus