27.01.2017 11:09

Corey Taylor wykonał utwór Davida Bowiego „China Girl”

Wokalista Slipknota wziął udział w koncercie poświęconym brytyjskiemu artyście. Posłuchajcie, jak muzyk wykonał słynny hit z równie słynnej płyty „Let's Dance”.

Corey Taylor wykonał utwór Davida Bowiego „China Girl”
foto: kadr z wideo

W ramach projektu Celebrating David Bowie odbyły się dotychczas koncerty w Londynie, Nowym Jorku, jak również w Los Angeles w dniach 24 i 25 stycznia 2017 roku w Wiltern Theatre.

Na scenie pojawili się muzycy współpracujący z Bowiem - Earl Slick, Adrian Belew, Mike Garson i Gail Ann Dorsey. Nie zabrakło oczywiście wyjątkowych muzycznych gości, bowiem wystąpili Joe Elliott z Def Leppard, Perry Farrell z Jane's Addiction, Gavin Rossdale z Bush, Donovan Leitch, Bernard Fowler, Sting, jak również jego syn Joe Sumner.

Jednym z występujących był Corey Taylor, który zaśpiewał numer „China Girl” pochodzący z płyty Davida Bowiego zatytułowanej „Let's Dance”.

Wokalista udowodnił, że sprawdza się dosłownie w każdym repertuarze i z szerokim uśmiechem na twarzy wykonał przebój legendarnego twórcy:

W kontekście tego koncertu warto również przesłuchać nagrania z występu Stinga, który wykonał tego wieczoru „Blackstar” i „Lazarus” pochodzące z ostatniej płyty Bowiego „Blackstar”.

Kolejny koncert z cyklu Celebrating David Bowie odbędzie się 2 lutego 2017 w Tokio. Ziggy Stardust nadal nie przestaje inspirować i co rusz pojawiają się kolejne pomysły na to, by złożyć mu odpowiedni hołd. Royal Mail postanowił zatem wydać kolekcję znaczków poświęconych właśnie Davidowi Bowiemu.

Jak oceniacie Coreya Taylora w repertuarze Davida Bowiego?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News David Bowie Corey Taylor