Corey Taylor zaśpiewał „Creep” Radiohead

Jakub Gańko
25.11.2015 10:45
Corey Taylor zaśpiewał „Creep” Radiohead Fot. kadr z wideo

Wokalista Slipknota i Stone Sour dołączył na scenie do japońskiego zespołu Silence iz Mine w trakcie festiwalu Ozzfest Japan niedaleko Tokio. Posłuchaj jak muzycy wspólnie wykonali przebój Thoma Yorke'a.

Stone Sour przygotowuje się właśnie do wydania „Straight Outta Burbank” - EP-ki z coverami, na której znajdą się m.in. interpretacje utworów The Rolling Stones, Bad Brains i Iron Maiden. Dla Coreya Taylora to jednak wciąż za mało.

Podczas występu Silence iz Mine 21 listopada 2015 roku na scenie Makuhari Messe Arena, Corey Taylor dołączył do zespołu i wykonał razem z nim utwór „Creep” z repertuaru Radiohead. Zobaczcie to niecodzienne wydarzenie.

„Creep” to debiutancki singiel grupy Thoma Yorke'a z 1992 roku. Choć początkowo przeszedł niezauważony, jego reedycja z 1993 roku podbiła listy przebojów na całym świecie. Przez pewien czas był to najbardziej znany utwór Radiohead. Zespół miał go dość do tego stopnia, że ograniczył jego wykonania na żywo. W latach 1998-2001 całkowicie zrezygnował z niego na koncertach.

Kawałek pozostaje faworytem filmowców. Scala & Kolacny Brothers nagrali jego cover do zwiastuna „The Social Network” Davida Finchera. Z kolei Karen Souza uczyniła z niego motyw przewodni filmu „Teoria wszystkiego” Terry'ego Gilliama.

EP-ka „Straight Outta Burbank” ukaże się 27 listopada 2015 roku z okazji Record Store Day Black Friday. To nie pierwszy raz, kiedy Stone Sour sięga po cudze kompozycje - w kwietniu tego samego roku zespół wypuścił minialbum „Meanwhile in Burbank...”, na który weszły kawałki Metalliki, Judas Priest, Black Sabbath, Kiss i Alice in Chains.

Corey Taylor pojawił się również na wydawnictwie „This is Your Life: A Tribute to Ronnie James Dio”, gdzie zaśpiewał w coverze „Rainbow in the Dark”.

Co sądzicie o „Creep” w wykonaniu Coreya?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.