Corey Taylor ze Slipknota sprzedaje swoje gitary. Przychody przeznaczy na walkę z koronawirusem

28.04.2020 14:33
Corey Taylor ze Slipknota sprzedaje swoje gitary. Przychody przeznaczy na walkę z koronawirusem Fot. Sylwia Dabrowa/Polska Press/East News

Wokalista Slipknota niedawno poinformował, że sprzedaje kolekcję 13 gitar. Przychody z aukcji przeznaczy na organizacje charytatywne walczące z koronawirusem.

Corey Taylor sprzedaje naprawdę ciekawe egzemplarze. Lider Slipknota poinformował o swojej inicjatywie za pośrednictwem mediów społecznościowych. Dowiedzieliśmy się, że wśród instrumentów są między innymi gitary elektryczne, basowe, a także akustyczne. Wśród najciekawszych propozycji znalazł się m.in. Gibson Dave'a Grohla (tych jest podobno tylko 400 na całym świecie). 

Corey Taylor sprzedaje swoje gitary

Co ciekawe, w kolekcji lidera Slipknota znajdziemy też gitary marki Olympia i Yamaha. Każdy z instrumentów jest podpisany przez Coreya Taylora i zawiera list potwierdzający autentyczność gitary.

Przeczytaj także

Muzyk zaznaczył, że pieniądze ze sprzedaży instrumentów zostaną przekazane od razu do organizacji Direct Relief, instytucji non-profit, która pomaga finansowo osobom cierpiącym z powodu chorób, biedy, czy naturalnych katastrof. Aukcja jeszcze trwa, a instrumenty (ceny zaczynają się od mniej więcej 1200 dolarów) znajdziecie na eBayu. 

Taylor pozostaje całkiem aktywny w trakcie pandemii koronawirusa i korzysta z odwołanych tras koncertowych na rzecz innej działalności biznesowej. Niedawno ogłosił, że wraz z żoną Alicią Taylor zakładają firmę z foodtruckami, które będą sprzedawały wegańskie tacos. Stwierdzili, że taka inicjatywa łączy ich miłość do jedzenia ze "zdrowszym stylem życia" - para od 2019 roku jest bowiem na diecie roślinnej.

Przeczytaj także
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.