01.04.2016 11:56

Coria udostępniła teledysk do „Another human breakin'”

Grupa z Jastrzębia-Zdroju pokazała kolejny klip do utworu ze swojej drugiej studyjnej płyty. Posłuchajcie, jak brzmi ten numer. 

Coria udostępniła teledysk do „Another human breakin'”
foto: kadr z wideo

Numer znalazł się na albumie „Kwestia czasu”, który miał premierę 20 listopada 2015 roku. Wcześniej promowały go już dwa teledyski zrealizowane do kawałków „Drugie dno” oraz „Z całych sił”. Ukazał się także koncertowy klip do tytułowego singla „Kwestia czasu”. Na płytę trafiło łącznie 10 utworów. Wokalista Tomasz Mrozek oraz gitarzysta Dominik Stypa odwiedzili też redakcję Antyradio.pl i opowiedzieli o najnowszym longplayu.

Zobaczcie, jak prezentuje się wideo do numeru „Another Human Breakin'”.

Dominik Stypa wyjaśnił, skąd wziął się pomysł na stworzenie akurat takiego klipu.

"

Teledysk do tego utworu postanowiliśmy zrealizować na planie, w którym widz skupi uwagę na muzykach i ich emocjach. Wybraliśmy miejsce niezwykłe - starą łaźnię nieistniejącej już kopalni Rymer w Rybniku. Miejsce miało niesamowity klimat. Nad nami wciąż znajdowały się siatki i oprzyrządowania do wieszania górniczych ubrań. Zanim całość nadawała się do użytku, musieliśmy sporo pozamiatać. Zdecydowanie było to dla nas wyzwanie i myślę, że wyszło całkiem ciekawie. "

Tomasz Mrozek dodał, że tekst opowiada o wizji osoby, która przeżywa wojnę i jest jej świadkiem.

"

Mimo, że nigdy czegoś takiego nie nie doświadczyłem i nie chciałbym przeżyć podobnych zdarzeń, zależało mi na tym, żeby poruszyć ten temat. Na świecie dzieje się dużo złego, a i tak niewystarczająco wiele mówi się na ten temat. Chciałem, aby słuchacz odtwarzając ten utwór docenił to, że my tutaj w Polsce „mamy się już dobrze”, a jednocześnie był świadomy tego, że nie wszystko musi trwać wiecznie i również nas może spotkać moment, w którym nasz spokój znów może być zagrożony. Zdecydowaliśmy się na utwór anglojęzyczny po to, by mógł on również dotrzeć do słuchaczy spoza naszego kraju. Już podczas tworzenia był mocnym brzmieniowo numerem, dlatego też chciałem by przekaz był adekwatny. "

Trasa koncertowa

Z okazji wydania płyty zespół zorganizował trasę koncertową. Najbliższe koncerty odbędą się:

  • 7.04.2016 Stargard - Rock House
  • 8.04.2016 Szczecin - Kosmos Music Club
  • 9.04.2016 Jarocin - Spichlerz Polskiego Rocka
  • 10.04.2016 Dąbrowa Górnicza - Rock Out
  • 18.06.2016 Katowice - Festiwal Kolorów

Jak Wam się podoba nowy teledysk Corii?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Coria