15.11.2016 13:02

Coria w coverze niemieckiej dance'owej grupy

Polska grupa postanowiła zaskoczyć fanów własną wersją przeboju sprzed lat. Czy fanom spodoba się interpretacja „niemieckich dźwięków”?

Coria w coverze niemieckiej dance'owej grupy
foto: kadr z wideo

Teledysk został nakręcony podczas letniej trasy festiwalu kolorów. Jest to zapowiedź zbliżającego się trzeciego albumu zespołu, następcy albumów „Teoria Splątania” z 2014 roku oraz „Kwestia czasu” z 2015, na którym znalazło się 10 utworów, a promowały go numery „Z całych sił” i „Another human breakin'”. W lutym 2016 wokalista Tomasz Mrozek oraz gitarzysta Dominik Stypa odwiedzili też redakcję Antyradio.pl i opowiedzieli o najnowszym longplayu.

Tym razem zespół Coria postanowił sięgnąć po zagraniczny repertuar i nagrał cover utworu „Summer Jam” niemieckiej grupy The Underdog Project, pochodzący z albumu „It Doesn't Matter”. To właśnie ten singiel okazał się pod koniec 2000 roku jednym z największych hitów zespołu, a zarazem wielkim przebojem w Europie. Posłuchajcie, jak brzmi ten numer w wykonaniu polskiej kapeli.

Kierunek, w którym zespół planuje podążać, to połączenie muzyki rockowej i elektroniki. Za produkcję, mix i mastering odpowiedzialny jest Maciek „Jonson” Wiergowski - gitarzysta i producent Eweliny Lisowskiej. Za sterami kamery stanął Szuba VIDEO, a za montaż i realizację odpowiedzialny jest Adam Mróz. Instrumenty zostały nagrane u przyjaciela grupy, Grzegorza Czecha w studiu GOrecords.

Do tej pory grupa Coria zagrała jako jeden z dwóch supportów podczas jedynego polskiego koncertu zespołu Europe 3 listopada 2015 roku w warszawskim klubie Progresja oraz wystąpiła w Oświęcimiu przed Erickiem Claptonem i Soundgarden.

Jak się Wam podoba „Summer Jam” w wydaniu Corii?

Justyna Kierzkowska
Tagi: Rock News Coria