15.10.2020 11:25

Córka Chrisa Cornella: Śmierci mojego taty można było zapobiec

16-letnia córka Chrisa Cornella zabrała głos w sprawie śmierci ojca. Dziewczyna twierdzi, że można było zapobiec tej tragedii i chce pomagać innym.

Chris Cornell
foto: Martin Harris/Capital Pictures/EAST NEWS

Toni Cornell, 16-letnia córka Chrisa Cornella wraz ze swoim bratem uruchomiła inicjatywę "Stop the Stigma". Dziewczyna jest przekonana, że śmierci jej ojca można było uniknąć, dlatego chce pomagać innym z podobnymi problemami.

Córka Chrisa Cornella o śmierci ojca

Chris Cornell przez większą część życia walczył z depresją oraz uzależnieniem od narkotyków. W późniejszych latach życia miał problem z alkoholem oraz nałogowym zażywaniem leków na receptę np. oksydokonu. Chociaż muzyk przeszedł przez odwyk, nie rozwiązało to jego problemów. 18 maja 2017 roku popełnił samobójstwo przez powieszenie. Miał wówczas 52 lata.

Toni Cornell: Śmierci mojego taty można było zapobiec

Artysta osierocił syna Christophera i córkę Toni. Dziewczyna przyznała w jednym z ostatnich wywiadów dla "Good Morning America", że po śmierci ojca poświęciła dużo czasu nad analizowaniem problemu szykanowania osób uzależnionych oraz chorych psychicznie. Postanowiła im pomóc.

Chris Cornell
Chris Cornell
Przeczytaj także Żona Chrisa Cornella udostępniła wcześniej niepublikowany teledysk. Fani muzyka się wzruszą

Rodzeństwo uruchomiło akcję "Stop the Stigma". Jak czytamy na portalu interia.pl, celem inicjatywy jest uświadamianie młodych ludzi, z czym zmagają się osoby uzależnione. Program ma być wprowadzony do amerykańskich szkół.

Czy taki program przydałby się też w polskich szkołach?

W sieci można zobaczyć już stronę internetową poświęconą akcji, gdzie Toni Cornell zamieściła poruszający list.

"

Śmierci mojego taty można było zapobiec. Musimy zatrzymać proces piętnowania uzależnionych. To nie pozwala dostrzec, że choroba jest zaburzeniem zdrowia psychicznego, a nie występkiem moralnym. Pierwsza perspektywa ratuje życie, a druga je odbiera. "

Chris Cornell pierwszy kontakt z substancjami psychoaktywnymi miał już w wieku 12 lat. Ponadto muzyk był synem pary alkoholików. Od 13 roku życia był uzależniony.

Córka Chrisa Cornella nagrała cover Pearl Jam. Posłuchajcie "Black" [WIDEO]
Córka Chrisa Cornella nagrała cover Pearl Jam. Posłuchajcie "Black" [WIDEO]
Przeczytaj także Córka Chrisa Cornella nagrała cover Pearl Jam. Posłuchajcie "Black" [WIDEO]
Tagi: Rock News Chris Cornell