Córka Chrisa Cornella: Śmierci mojego taty można było zapobiec

15.10.2020 11:25
Córka Chrisa Cornella: Śmierci mojego taty można było zapobiec Fot. Martin Harris/Capital Pictures/EAST NEWS

16-letnia córka Chrisa Cornella zabrała głos w sprawie śmierci ojca. Dziewczyna twierdzi, że można było zapobiec tej tragedii i chce pomagać innym.

Toni Cornell, 16-letnia córka Chrisa Cornella wraz ze swoim bratem uruchomiła inicjatywę "Stop the Stigma". Dziewczyna jest przekonana, że śmierci jej ojca można było uniknąć, dlatego chce pomagać innym z podobnymi problemami.

Córka Chrisa Cornella o śmierci ojca

Chris Cornell przez większą część życia walczył z depresją oraz uzależnieniem od narkotyków. W późniejszych latach życia miał problem z alkoholem oraz nałogowym zażywaniem leków na receptę np. oksydokonu. Chociaż muzyk przeszedł przez odwyk, nie rozwiązało to jego problemów. 18 maja 2017 roku popełnił samobójstwo przez powieszenie. Miał wówczas 52 lata.

Toni Cornell: Śmierci mojego taty można było zapobiec

Artysta osierocił syna Christophera i córkę Toni. Dziewczyna przyznała w jednym z ostatnich wywiadów dla "Good Morning America", że po śmierci ojca poświęciła dużo czasu nad analizowaniem problemu szykanowania osób uzależnionych oraz chorych psychicznie. Postanowiła im pomóc.

Przeczytaj także

Rodzeństwo uruchomiło akcję "Stop the Stigma". Jak czytamy na portalu interia.pl, celem inicjatywy jest uświadamianie młodych ludzi, z czym zmagają się osoby uzależnione. Program ma być wprowadzony do amerykańskich szkół.

W sieci można zobaczyć już stronę internetową poświęconą akcji, gdzie Toni Cornell zamieściła poruszający list.

Śmierci mojego taty można było zapobiec. Musimy zatrzymać proces piętnowania uzależnionych. To nie pozwala dostrzec, że choroba jest zaburzeniem zdrowia psychicznego, a nie występkiem moralnym. Pierwsza perspektywa ratuje życie, a druga je odbiera.

Chris Cornell pierwszy kontakt z substancjami psychoaktywnymi miał już w wieku 12 lat. Ponadto muzyk był synem pary alkoholików. Od 13 roku życia był uzależniony.

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.