Córka Chrisa Cornella zaśpiewała cover Temple Of The Dog, aby zebrać pieniądze na walkę z COVID-19

21.04.2020 12:32
Córka Chrisa Cornella zaśpiewała cover Temple Of The Dog, aby zebrać pieniądze na walkę z COVID-19 Fot. Duncan Bryceland / Rex Features/EAST NEWS

Toni Cornell postanowiła zaangażować się w walkę z pandemią. Nagrała w tym celu cover "Hunger Strike" zespołu jej zmarłego ojca.

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na świecie zbliża się do 2,5 miliona osób. Szpitale w niemal każdym zakątku naszej planety pracują na pełnych obrotach, aby pacjenci wychodzili z placówek w pełni sił. Udało się to już w przypadku przeszło 656 tysięcy osób. Jednak aby ta liczba rosła, medycy potrzebują wsparcia, szczególnie finansowego.

Córka Chrisa Cornella zaśpiewała cover Temple Of The Dog

W związku z pandemią, każdy kraj i niemal wszystkie branże przeżywają kryzys, a ich braki w budżecie rosną. W coraz gorszej kondycji jest także służba zdrowia. Walkę z COVID-19 aktywnie wspierają gwiazdy, muzycy i celebryci. Niedawno odbył się koncert "One World: Together At Home", który obejrzało ponad 21 milionów widzów w samych Stanach Zjednoczonych. Inicjatywa Lady Gagi i Światowej Organizacji Zdrowia zebrała około 130 milionów dolarów do walki z COVID-19.

Przeczytaj także

Swoją cegiełkę w walce z koronawirusem postanowiła dołożyć także córka Chrisa Cornella. 15-letnia Toni nagrała cover hitu Temple of the Dog "Hunger Strike". Piosenka pochodzi z 1991 roku i znalazła się na płycie "Temple of The Dog", jej autorem był ojciec nastolatki.

Toni nagrała utwór w domowym studiu zmarłego ojca, aby uzyskać darowizny na walkę z pandemią. Jej inicjatywa była częścią akcji "Music Lives", w której wzięło udział około 100 artystów.

Posłuchaj podcastu

15-latka zachęciła do odsłuchania swojego wykonania słowami:

Cześć, jestem Toni Cornell, siedzę w pracowni mojego taty w tych szalonych czasach. Zaśpiewam dla was jedną z moich ulubionych piosenek. Kocham cię tatusiu i mam nadzieję, że wykonam ten utwór z należytym szacunkiem.

Nagranie możecie obejrzeć za pośrednictwem oficjalnego konta Chrisa Cornella na Twitterze:

Przeczytaj także
Joanna Chojnacka
Joanna Chojnacka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.