27.01.2017 13:39

Córka Kurta Cobaina: Ch*j mnie obchodzi, co robili w latach 90.

Frances Bean Cobain podzieliła się swoimi odczuciami co do lat dziewięćdziesiątych i epoki największego boomu na grunge.

Córka Kurta Cobaina: Ch*j mnie obchodzi, co robili w latach 90.
foto: Splash News / East News

Córka lidera Nirvany i Courtney Love została właśnie najnowszą twarzą Vogue w kampanii promocyjnej na wiosnę / lato 2017. Nie ma jednak co oczekiwać, że podejmie teraz na dobre pracę modelki. Jak sama przyznała, zgodziła się na taki jednorazowy wybryk tylko ze względu na Marca Jacobsa.

Projektant pochwalił się współpracą na swoim oficjalnym Instagramie, dzieląc się jednocześnie historią, kiedy pierwszy raz spotkał Frances w 1994 roku. Wyznał, że podziwia od lat nie tylko jej urodę, lecz także siłę i unikatowość. Od zawsze też pragnął z nią pracować, spełniły się więc wreszcie jego marzenia.

Cała ta sytuacja stała się również doskonałym pretekstem, by przepytać córkę Kurta Cobaina na temat jej własnych przemyśleń o współczesnej modzie, jak i trendach, które rządziły w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych. Choć jej ojciec pomógł je ukształtować, ona sama nie ma prawa ich pamiętać (Frances urodziła się w 1992 roku) i nie ma o nich najlepszego zdania.

"

Ch*j mnie obchodzi, co oni tam wyprawiali w latach 90. Nie było mnie tam wtedy i nie ma to dla mnie najmniejszego znaczenia. Tak, jasne, lata 90. były bardzo inspirujące, ale to po prostu nie moja bajka. Jeśli coś ci się wpycha na siłę każdego dnia przez 24 lata, po prostu przestaje ci na tym zależeć. "

Frances Bean Cobain ma sporo racji w tym, co mówi, aczkolwiek w dalszym ciągu tak zdecydowana opinia ze strony córki pary grunge'owych buntowników, którzy w dużej mierze kształtowali znany nam dziś wizerunek pierwszej połowy lat 90., może nieco dziwić. Sytuacja rozjaśnia się nieco, kiedy poznajemy prawdziwe przesłanki stojące m.in. za takim a nie innym stylem Cobaina.

"

Bardzo ciekawi mnie geneza grunge'u, źródła, z których czerpał i czym się stał - a został wyniesiony do rangi poważnej mody. Mój ojciec był tak biedny, że ciągle chodzili do Goodwill, żeby dostać kolejne zdarte jeansy. To nie była decyzja podyktowana względami mody - dyktowało ją tylko to, że nie miał pieniędzy, aby podjąć jakąkolwiek inną. "

...wychodzi więc na to, że modę grunge'ową zainspirowało przede wszystkim ubóstwo Kurta Cobaina, które oczywiście szybko przeminęło po sukcesie Nirvany. Jego córka jednak nie zamierza poświęcać się modzie, a liczy na bardziej kreatywne zajęcie w przyszłości. Sama przyznała, że „stać ją na więcej niż stać przed obiektywem i ładnie się uśmiechać”. Czekamy z niecierpliwością.

A Wy w jakiej roli widzielibyście Frances Bean Cobain?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Kurt Cobain