20.02.2017 15:22

Córka Kurta Cobaina złożyła mu hołd w jego 50. urodziny

Z okazji okrągłej rocznicy Frances Bean Cobain postanowiła opublikować zdjęcie, by wyrazić co czuje w ten dzień...

Córka Kurta Cobaina złożyła mu hołd w jego 50. urodziny
foto: Lozovsky / BFA / REX / Shutterstock / East News; East News

50 lat temu, a dokładnie 20 lutego 1967 roku urodził się Kurt Cobain, którego raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. Ta okrągła data spowodowała, że wiele osób wspomina muzyka, sięga po płyty Nirvany czy przypomina sobie wszelkie szczegóły związane z jego życiem oraz twórczością.

Również córka muzyka Frances Bean Cobain, która miała 2 lata, gdy jej ojciec popełnił samobójstwo, postanowiła na swój sposób złożyć mu hołd i opublikowała na Instagramie zdjęcie swojej rozpiski, na której napisała następujące słowa:

"

Dzisiaj obchodziłbyś swoje 50. urodziny. Kochamy ciebie i tęsknimy. Dziękuję za to, że dałeś mi dar życia. "

W dzień urodzin muzyka organizacja PPL stworzyła listę najczęściej puszczanych utworów Nirvany w Wielkiej Brytanii w radiu oraz telewizji w XXI wieku. Miejsce pierwsze chyba nikogo nie zadziwia:

 1. Smells Like Teen Spirit
 2. Come As You Are
 3. Lithium
 4. Heart Shaped Box
 5. In Bloom
 6. The Man Who Sold The World (MTV Unplugged)
 7. All Apologies
 8. About a Girl
 9. Aneurysm
 10. On A Plan
 11. Drain You
 12. Stay Away
 13. Breed
 14. Love Buzz
 15. Serve The Servants
 16. Lounge Act
 17. Something In The Way
 18. Molly’s Lips
 19. Dumb
 20. Territorial Pissings

Tymczasem Frances Bean rozwija skrzydła w modelingu i właśnie rozpoczęła swoją współpracę z Markiem Jacobsem stając się twarzą Vogue w kampanii na wiosnę / lato 2017. W jednym z wywiadów córka Cobaina na pytanie odnośnie mody lat 90. odpowiedziała, że nie interesuje ją za bardzo ten okres. Styl ubioru, który stał się wówczas modny dzięki jej ojcu wiązał się z tym, że Kurt po prostu nie miał wystarczająco dużo pieniędzy na ubrania.

Frances Bean mimo wszystko walczy o spuściznę po jej ojcu, bowiem obecnie sądzi się z byłym mężem Isaiah Silva, aby ten zwrócił akustyczną gitarę, na której jej ojciec grał w czasie legendarnego koncertu MTV Unplugged.

A Wy jak wspominacie Kurta Cobaina?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Kurt Cobain