26.09.2018 14:56

Córka Roberta Brylewskiego uważa, że ojciec przyjąłby odznaczenie od prezydenta

Kobieta jest zdziwiona, że niektórzy sądzą, iż Robert Brylewski zrezygnowałby z odznaczenia.

Robert Brylewski
foto: shutterstock.com

Robert Brylewski zmarł 3 czerwca 2018. Muzyk był liderem i współzałożycielem zespołów punkrockowych Kryzys i Brygada Kryzys oraz grającej reggae grupy Izrael. Współtworzył również grupę Armia, w której w latach 1985–93 był gitarzystą.

Brylewski został odznaczony pośmiertnie Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla rozwoju kultury. Order przekazał rodzinie 14 września 2018 roku minister Wojciech Kolarski. Nie obyło się jednak bez kontrowersji, bowiem pojawiły się głosy, że Brylewski nie zgodziłby się na przyjęcie odznaczenia od prezydenta Andrzeja Dudy.

Córka Roberta Brylewskiego uważa, że ojciec odebrałby odznaczenie od prezydenta

Sara Brylewska, córka Roberta Brylewskiego, pojawiła się w programie RZECZoPOLITYCE i została zapytana m.in. o przyjęcie odznaczenia. Kobieta jednak jest zdziwiona opiniami dotyczącymi tego, że muzyk nie chciałby odebrać orderu od prezydenta:

"

Jestem przekonana, że tata odebrałby go i może wystąpiłby w jakiejś koszulce. Na pewno zrobiłby to w jakiś sposób, jak to tata. Na pewno coś by wymyślił. Natomiast ludzie, którzy myślą, że wiedzą lepiej, co zrobiłby tata - to już ich problem. "

Zobaczcie cały wywiad z córką Roberta Brylewskiego:

Kilka miesięcy przed śmiercią Brylewski został brutalnie pobity w stolicy i trafił do szpitala. Muzyk kilka tygodni przed śmiercią zapadł w śpiączkę z powodu ciężkiego urazu. Zmarł tuż po swoich 57 urodzinach. Prokurata bada, czy śmierć Brylewskiego nastąpiła w wyniku doznanych urazów.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Robert Brylewski