16.05.2019 11:54

Córka basisty Obituary zginęła w wypadku samochodowym. Muzyk opuszcza część trasy z Hatebreed

Terry Butler z Obituary nie pojawi się na części koncertów z Hatebreed. Muzyk przeżywa trudne chwile, po wypadku swojej córki. 

Córka basisty Obituary
foto: gofundme.com

Do końca maja 2019 roku trwa jubileuszowa trasa Hatebreed. Muzycy z okazji swojego 25-lecia zaprosili na koncerty między innymi zespoły takie jak Agnostic Front, Madball czy Obituary. Niestety ostatni z nich nie zagra na wszystkich występach w swoim standardowym składzie.

Obituary: Córka Terry'ego Butlera zginęła w wypadku 

Jak donosi lambgoat.com, basista grupy Obituary, Terry Butler nie pojawi się na najbliższych koncertach kapeli. Muzyk przeżywa aktualnie trudne chwile w związku ze śmiercią córki.

Jona Wright zmarła w wyniku obrażeń poniesionych podczas wypadku samochodowego, do którego doszło 7 maja 2019 roku na Florydzie. Jak czytamy na decibelmagazine.com, w samochodzie jechali z nią wnukowie Butlera w wieku 6 i 10 lat. Na szczęście nic się im nie stało. Przyjaciółka rodziny zmarłej, uruchomiła zbiórkę pieniędzy na gofundme.com, gdzie zbiera fundusze, które mają pomóc osieroconym chłopcom. Póki co zostają oni pod opieką dziadków.

Informację o zbiórce oraz kondolencje dla Butlera zamieściła na Facebooku między innymi grupa Atheist:

"

Składamy najszczersze kondolencje Terry'emu i jego rodzinie. Nie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie tego, co mogą czuć. Życzymy jak najlepiej zarówno maluchom, jak i całej rodzinie. "

Terry Butler dołączył do Obituary w 2010 roku. Wcześniej grał w zespołach Six Feet Under, Massacre i Death.

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News