12.09.2017 11:45

Córka brytyjskiego aktora zamordowana na festiwalu muzycznym

Organizatorzy Bestival współpracują z policją, która chce wyjaśnić przyczyny śmierci 25-latki.

Córka brytyjskiego aktora zamordowana na festiwalu muzycznym
foto: Finbarr Webster / REX / Shutterstock / East News

Od 7 do 10 września 2017 roku w Wielkiej Brytanii odbywała się kolejna edycja festiwalu Bestival w Lulworth Estate, gdzie w tym roku zagrali m.in. The XX czy Pet Shop Boys. Parę dni po zakończeniu imprezy policja znalazła ciało 25-latki w lesie niedaleko miejsca, gdzie odbywała się impreza.

Funkcjonariusze zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który jest podejrzewany o morderstwo. Okazało się, że ofiarą jest Louella Michie - córka brytyjskiego aktora Johna Michiego, który grał m.in. w serialu „Coronation Street” czy „Na sygnale”.

Sarah Derbyshire opowiedziała o działaniach policji:

"

W związku ze znalezieniem ciała kobiety wszczęliśmy śledztwo w tej sprawie. Specjaliści wspierają rodzinę ofiary w tak trudnym czasie. Dochodzenie ma wskazać przyczynę jej śmierci. We właściwym czasie zostanie przeprowadzona autopsja, która da nam więcej wskazówek dotyczących przyczyn śmierci. "

Policja ściśle współpracuje z organizatorami festiwalu, o czym zresztą wspomnieli na swoim profilu na fb:

"

W związku z dzisiejszym ogłoszeniem ekipa Bestival jest zdruzgotana tragiczną informacją. Wspieramy dalej policję w toczącym się śledztwie i myślami jesteśmy z rodziną oraz przyjaciółmi zmarłej kobiety. "

Miejmy nadzieję, że sprawa zostanie wkrótce wyjaśniona i sprawcy zostaną ukarani za swój czyn. Festiwal Bestival wystartował w 2004 roku, za organizację imprezy odpowiada Rob da Bank. 10. edycja festiwalu w 2013 roku zgromadziła 60 000 uczestników.

Niestety morderstwo kobiety to kolejne tragiczne wydarzenie, które miało miejsce na letnim festiwalu. Na szwedzkim festiwalu Bravalla zgwałcono 15-latkę, natomiast na Burning Man zginął mężczyzna, który wskoczył do ognia.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News