05.07.2019 11:10

Córka założyciela The Rolling Stones twierdzi, że jej ojciec został zamordowany

50 lat temu zmarł założyciel The Rolling Stones, Brian Jones. Jego córka udzieliła wywiadu, w którym wyznała, że podejrzewa, iż jej ojciec został zabity.

Brian Jones
foto: kadr z wideo

Brian Jones był brytyjskim muzykiem, wokalistą i kompozytorem oraz pierwszym liderem i założycielem zespołu The Rolling Stones. Był pomysłodawcą nazwy grupy oraz stylu muzycznego, którym podążyli. Muzyk zmarł w nocy z 2 na 3 lipca 1969 roku. Został znaleziony martwy w swoim basenie, a jego miejsce zajął Mick Taylor.

The Rolling Stones: Brian Jones został zamordowany?

Najmłodsza córka Jonesa, Barbara Marion uważa, że jej ojciec został zamordowany, a policja nie zbadała we właściwy sposób okoliczności jego śmierci. Po 50 latach kobieta udzieliła kolejnego wywiadu, w którym powiedziała, że nie wierzy, iż śmierć jej ojca była przypadkowa

Mick Jagger
Mick Jagger
Przeczytaj także Mick Jagger wrócił na scenę po operacji serca. Zobacz, jak wypadł na pierwszym koncercie po przerwie

W 1969 roku koroner stwierdził, że Jones zmarł w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Sekcja zwłok wykazała z kolei znaczne powiększenie serca i wątroby w wyniku nadużywania narkotyków i alkoholu. Marion w wywiadzie dla "Sky News" podkreśliła,  że to nie była prawda.

"

Myślę, że mój ojciec został zamordowany, a policja nie zbadała sprawy, jak powinna. Bardzo chciałabym, aby ponownie zajęli się tą śmiercią i znaleźli odpowiedzi na pytania, które nadal pozostają tajemnicą. "

Jedna z najpopularniejszych teorii na temat śmierci Jonesa, która krąży wśród jego fanów od lat głosi, że muzyk został zamordowany przez pracownika budowlanego Franka Thorogooda, który remontował jego posiadłość. Mężczyzna miał przyznać się do przestępstwa w 1993 roku na łoży śmierci. Jednak policja z Sussex deklaruje, że nie znalazła żadnych dowodów sugerujących, że mogło dojść do morderstwa.

"

W ciągu ostatnich 50 lat policja w Sussex otrzymywała liczne wiadomości i raporty od dziennikarzy lub innych osób na temat śmierci Briana Jonesa. Każdy z nich jest rozpatrywany indywidualnie i dokładnie sprawdzany. Od 2010 roku nie pojawił się żaden taki dokument, a te którymi dysponujemy nie wskazują na to, że osąd koronera był błędny. Sprawa nie zostanie ponownie otwarta. "

Zobacz też: Lars Ulrich twierdzi, że The Rolling Stones uratował Metallicę

Joanna Chojnacka
Tagi: Rock News The Rolling Stones