13.05.2015 13:47

Corruption w hołdzie dla Zakk'a Wylde'a

Rodzimi stoner metalowcy w nowym teledysku do „Born To Be Zakk Wylde". Jak grupa wypadła w swojej interpretacji przeboju Steppenwolf?

Corruption w hołdzie dla Zakk'a Wylde'a
foto: kadr z wideo

Utwór pochodzi z ostatniej płyty zespołu wydanej w 2014 roku, „Devil’s Share”. Jego wykonanie zostało zarejestrowane okiem kamery podczas dwóch występów - we Wrocławiu w klubie Ciemna Strona Miasta i w katowickiej Katofonii. Zapis został zaadaptowany na potrzeby koncertowego teledysku. Zdjęcia wykonał Paweł Kowalski, zaś całość zmontował Robert Zembrzycki.

Zespół składa tą kompozycją hołd cenionemu przez nich gitarzyście i wokaliście Black Label Society, Zakk'owi Wylde'owi. Grupa cieszy się, że sam adresat utworu zauważył i docenił ich starania, o czym mówi Piotr „Anioł” Wącisz, basista Corruption:

"

Wiemy, że nasza pieśń dotarła do samego Zakk’a, który umieścił link do utworu na swoim oficjalnym profilu na Twitterze. "

Stało się to w kwietniu tego roku, o czym polscy stonerowcy nie zapomnieli poinformować na swoim fanpage'u:

corruption-facebook

„Born To Be Zakk Wylde" zostało zarejestrowane w poprzednim składzie Corruption. Wówczas gitarzystami byli Piotr Rutkowski oraz Daniel Lechmański, zaś perkusistą Bartek Gamracy. Panowie postanowili skupić się na graniu w innych projektach - Spirit i Exlibris.

Obecny skład Corruption tworzą:

Piotr „Anioł” Wącisz – bas, chórki
Jacek Hiro – gitara solowa
Łukasz „Chuck Rebel”Adamczak – wokal
Robert Zembrzycki – gitara, chórki
James Stewart – perkusja

Najbliższe koncerty Corruption:

19.05 Białystok, ACK Sepularium
20.05 Olsztyn, Nowy Andegrant
21.05 Gdańsk, Wydział Remontowy

Czekamy również na koncert Black Label Society z Zakk'iem Wyldem na Przystanku Woodstock 2015. Wybieracie się?

Robert Skowronski
Tagi: Rock News Corruption