Pogoda
14.10.2014 13:50

Courtney Love? Muza wszechczasów!

Kto myśli, że Courtney Love zawdzięczamy tylko „Heart-shaped box” Nirvany, grubo się myli. Dzięki niej powstało wiele innych utworów. I bynajmniej nie chodzi o nagrania grupy Hole...

Courtney Love? Muza wszechczasów!
foto: Tsui, CC BY-SA 3.0

Ostatnio Courtney Love oświadczyła, że to ona jest tematem kilkunastu piosenek The Smashing Pumpkins. Tak w zasadzie to cały album „Siamese Dream” jest o niej.

Dlaczego dopiero teraz się tym pochwaliła? Jak to ona, wygadała się przypadkiem. Dziennikarz radia BBC spytał, czy ma ulubiony utwór tego zespołu.

"

Tak, mnóstwo, ponieważ wiele z nich jest o mnie. „Siamese Dream”, „Bodies”, „Today”... Na „Siamese Dream” jest jedna piosenka, która nazywa się „Spaceboy” – ona jest o jego [Billy’ego Corgana] bracie, ale reszta w dużej mierze jest o mnie. "

O tym, jak wkurzony był Billy Corgan, frontman The Smashing Pumpkins, gdy Courtney go zostawiła dla Trenta Reznora, jest piosenka „Where Boys Fear to Tread” z albumu „Mellon Collie and the Infinite Sadness” z 1995 roku.

Billy Corgan spotykał się Courtney Love w 1991 roku, przed jej ślubem z Kurtem Cobainem. Potem schodzili i rozchodzili się jeszcze kilka razy, np. w 1994 roku i w 2006 roku. Wtedy znajomość rozkwitła i nawet przez chwilę zamieszkali razem.

Corgan rozpoczął prace nad drugim solowym albumem Love, który początkowo miał nosił tytuł „How Dirty Girls Get Clean”. Piosenki wtedy zarejestrowane ostatecznie ukazały się dopiero w 2010 roku na albumie grupy Hole „Nobody's Daughter”.

Courtney nie jest wdzięczna za tamte kompozycje. Odcina się Corganowi:

"

Przestał pisać o mnie i przestał tworzyć przeboje. "

Tylko pozazdrościć samooceny.

Kto jeszcze dzięki Courtney wspiął się na szczyt? Może Trent Reznor z Nine Inch Nails, Dave Navarro z Jane’s Addiction lub Gavin Rossdale z Bush? Kto wie, czy to nie dzięki niej Edward Norton stworzył swoje najlepsze role, a Steve Coogan – genialne skecze? Czekamy na kolejne rewelacje Courtney.

Urszula Drabińska
Tagi: Rock News Courtney Love Billy Corgan The Smashing Pumpkins