30.05.2018 11:14

Courtney Love oskarżona o zlecenie morderstwa byłego zięcia

Były mąż córki Courtney Love i Kurta Cobaina wniósł oskarżenie wobec eks-teściowej. Twierdzi, że Love wraz z współpracownikami uknuła spisek dybiący na jego życie.

Courtney Love oskarżona o zlecenie morderstwa byłego zięcia
foto: ANGELA WEISSAFP/EAST NEWS

Portal TMZ podał informację, że Isaiah Silva, były mąż Frances Bean Cobain oskarżył Courtney Love o usiłowanie zabójstwa. Silva utrzymuje, że w spisku, który miał na celu pozbawienie go życia uczestniczyli również menedżer wokalistki Sam Lutfi, aktor Ross Butler, detektyw John Nazarian i muzyk Michael Schenk.

Silva zeznał, że 3 czerwca 2016 Lufti i dwaj inni mężczyźni włamali się do jego domu w Hollywood. Mieli go „obrabować, napaść, napastować seksualnie, porwać i próbować go zabić”. W wyniku napaści ucierpiała również matka Silvy.

Motywem kierującym włamywaczami miała być chęć zdobycia należącego do Silvy cennego instrumentu. W efekcie podziału majątku po rozwodzie z Frances Bean Cobain w 2017 roku przypadła mu między innymi gitara 1959 Martin, której jej ojciec, Kurt Cobain używał na słynnym koncercie Nirvany MTV Unplugged z 1993. Love i wspólnicy, według słów Isaiaha, chcieli odzyskać gitarę, wartą milion dolarów.

Przedstawiciele Courtney Love nie odnieśli się jeszcze do zarzutów ze strony jej byłego zięcia.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Nirvana Courtney Love Kurt Cobain