07.01.2016 13:59

Courtney Love potwierdziła swoje dziwactwo

Wdowa po Kurcie Cobainie wystąpiła na prywatnym przyjęciu Lindy Perry i wykonała cover „Creep” Radiohead. Zobaczcie, jak przebój wypadł w jej wersji.

Courtney Love potwierdziła swoje dziwactwo
foto: ons.pl

Impreza odbyła się w Los Angeles w ramach świętowania sukcesu utworu „Hands of Love”, który Perry przygotowała wraz z Miley Cyrus na potrzeby filmu „Freeheld”. Dramat w reżyserii Petera Solletta miał premierę we wrześniu 2015 roku.

Dla Courtney Love była to wreszcie okazja, by zamiast pozywać następnych twórców filmów o Kurcie Cobainie i kreować wokół siebie aurę niekończącej się dramy, powrócić na chwilę do świata muzyki. Jednak zamiast wydawać kolejny autorski singiel, tym razem wzięła na warsztat znany przebój grupy Thoma Yorke'a.

W tekście szlagieru Radiohead nie brakuje fragmentów, które można by skojarzyć z pełnym kontrowersyjnych ekscesów życiem Courtney Love. Szczególnie przekonująco wypada w słowach refrenu: „jestem dziwakiem, jestem odmieńcem, co ja tu do cholery robię?”. Jej wykonanie nieco odbiega od oryginalnej wersji i cechuje się szczególną surowością.

Posłuchajcie jej interpretacji „Creep” na własne uszy:

Na widowni była również obecna córka wokalistki, Frances Bean Cobain. Tego wieczoru wystąpili też Christina Aguilera, a także Juliette Lewis z coverem „Dirty Deeds Done Dirt Cheap” AC/DC oraz Ian Astbury z The Cult, który wykonał „Moonage Daydream” Davida Bowiego i „Break On Through” The Doors.

Jedyny solowy krążek Courtney Love to „America's Sweetheart” z 2004 roku. Płyta zebrała niepochlebne recenzje i była finansową klapą. W ostatnich latach wokalistka wydawała tylko single. W 2014 roku ukazał się podwójny „You Know My Name” / „Wedding Day”, a w 2015 roku na rynek trafiły „Honour” i „Miss Narcissist”. W tym samym roku pojawiła się też na soundtracku do serialu „Imperium” z utworem „Walk Out on Me”.

Jeśli Courtney Love nie zaspokoiła Waszego dziennego zapotrzebowania na słuchanie „Creep”, porównajcie sobie jej wykonanie z coverem w wersji vintage oraz klasycznej na klarnecie basowym.

Jak Wam się podoba przebój Radiohead w wersji Courtney Love?

Jakub Gańko
Tagi: Rock News Courtney Love