Courtney Love potwierdziła swoje dziwactwo

Jakub Gańko
07.01.2016 13:59
Courtney Love potwierdziła swoje dziwactwo Fot. ons.pl

Wdowa po Kurcie Cobainie wystąpiła na prywatnym przyjęciu Lindy Perry i wykonała cover „Creep” Radiohead. Zobaczcie, jak przebój wypadł w jej wersji.

Impreza odbyła się w Los Angeles w ramach świętowania sukcesu utworu „Hands of Love”, który Perry przygotowała wraz z Miley Cyrus na potrzeby filmu „Freeheld”. Dramat w reżyserii Petera Solletta miał premierę we wrześniu 2015 roku.

Dla Courtney Love była to wreszcie okazja, by zamiast pozywać następnych twórców filmów o Kurcie Cobainie i kreować wokół siebie aurę niekończącej się dramy, powrócić na chwilę do świata muzyki. Jednak zamiast wydawać kolejny autorski singiel, tym razem wzięła na warsztat znany przebój grupy Thoma Yorke'a.

W tekście szlagieru Radiohead nie brakuje fragmentów, które można by skojarzyć z pełnym kontrowersyjnych ekscesów życiem Courtney Love. Szczególnie przekonująco wypada w słowach refrenu: „jestem dziwakiem, jestem odmieńcem, co ja tu do cholery robię?”. Jej wykonanie nieco odbiega od oryginalnej wersji i cechuje się szczególną surowością.

Posłuchajcie jej interpretacji „Creep” na własne uszy:

Na widowni była również obecna córka wokalistki, Frances Bean Cobain. Tego wieczoru wystąpili też Christina Aguilera, a także Juliette Lewis z coverem „Dirty Deeds Done Dirt Cheap” AC/DC oraz Ian Astbury z The Cult, który wykonał „Moonage Daydream” Davida Bowiego i „Break On Through” The Doors.

Jedyny solowy krążek Courtney Love to „America's Sweetheart” z 2004 roku. Płyta zebrała niepochlebne recenzje i była finansową klapą. W ostatnich latach wokalistka wydawała tylko single. W 2014 roku ukazał się podwójny „You Know My Name” / „Wedding Day”, a w 2015 roku na rynek trafiły „Honour” i „Miss Narcissist”. W tym samym roku pojawiła się też na soundtracku do serialu „Imperium” z utworem „Walk Out on Me”.

Jeśli Courtney Love nie zaspokoiła Waszego dziennego zapotrzebowania na słuchanie „Creep”, porównajcie sobie jej wykonanie z coverem w wersji vintage oraz klasycznej na klarnecie basowym.

Jak Wam się podoba przebój Radiohead w wersji Courtney Love?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.