Courtney Love reaktywuje Hole?
Jakub Gańko
09.05.2016 11:26
Courtney Love reaktywuje Hole? Fot. kadr z wideo

Czyżby pojawiły się znów szanse na powrót słynnej damskiej grupy w składzie z drugiej połowy lat 90.? Wdowa po Kurcie Cobainie opublikowała na swoim Instagramie intrygujące zdjęcie...

Reaktywacja Hole to temat, który wraca od wielu lat jak bumerang. W końcu raz już nawet do niego doszło: w 2010 roku ukazała się pod tym szyldem płyta „Nobody's Daughter”, choć tak naprawdę był to w większości materiał przygotowywany wcześniej na następcę fatalnie przyjętego, solowego debiutu Courtney Love, „America's Sweetheart” z 2004 roku.

W składzie grupy, która nagrała ten materiał (i wystąpiła m.in. w Warszawie), nie znalazł się nawet Eric Erlandson, wieloletni kompozytor i gitarzysta Hole, tak że ciężko tu było mówić o jakiejkolwiek prawdziwej reaktywacji. Do tejże miało dojść w 2014 roku, kiedy to Love ogłosiła, że nagrywa nowy materiał wraz z Erlandsonem oraz Melissą Auf Der Maur i Patty Schemel - chwilę potem jednak rozwiała szanse na jakikolwiek powrót takiego składu.

W maju 2016 roku ponownie zamieszała swoim fanom w głowach, publikując takie zdjęcie na swoim Instagramie:

Towarzyskie spotkanie po latach? Trzy rockmanki (choć Eric Erlandson również został oznaczony na zdjęciu) spędziły wspólnie weekend z okazji Dnia Matki. Frances Bean Cobain zdradziła również na swoim Instagramie, że do imprezy dołączył w którymś momencie jej ojciec chrzestny, Michael Stipe (ex-R.E.M.).

Jak zdradza jednak podpis pod zdjęciem, być może panie będą miały również coś nowego do powiedzenia w temacie Hole. Melissa Auf der Maur, basistka grupy w latach 1994-1999 znana również z The Smashing Pumpkins i dwóch solowych płyt, już wcześniej wyrażała chęć wzięcia udziału w inicjatywie, o ile tylko nie pokierują nią względy czysto finansowe.

Byłabym przeszczęśliwa, mogąc przygotować niesamowite wydawnictwo archiwalne. Ale to nie oznacza, że miałybyśmy grać setki pie*dolonych festiwali tylko dla kasy. Jeśli mamy gadać o archiwalnych materiałach i naszej cudownej przeszłości, to zamieniam się w słuch. Z dumą pokazałabym to światu i uczciła kilkoma koncertami. Chciałabym po prostu dokończyć to, co zaczęłyśmy. To dla mnie wciąż niedokończona sprawa.

Zdaniem basistki, Love jest jednak zainteresowana wyłącznie nagrywaniem nowego materiału, a Auf Der Maur nie jest w stanie poświęcić się codziennemu jammowaniu w Los Angeles. Wokalistka przyznawała, że marzy jej się współczesny album z nowoczesnym producentem. Choć potwierdziła, że z dawnymi przyjaciółkami i Erlandsonem łączą ją świetne stosunki, niekoniecznie zakłada ich udział w projekcie.

Ale w końcu to Courtney Love, a jak już doskonale wiemy, ona potrafi zmieniać zdanie co chwila. Oczywiście ciężko traktować drobną wskazówkę z Instagrama jako wiążącą obietnicę, ale jeśli Hole miałby wrócić w dawnym składzie, warunki do tego jak najbardziej są. W końcu w 2012 roku paniom udało się na chwilę wrócić na scenę, by wykonać dwa utwory - czemu nie miałyby dogadać się na dłużej?

Chcielibyście powrotu Hole?

Jakub Gańko Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.