Courtney Love wystąpi w... operze!

Magda Słomka
03.10.2014 15:26
Courtney Love wystąpi w... operze! Fot. facebook.com

Wdowa po Kurcie Cobainie dołączyła do obsady „Kansas City Choir Boy”. Opera to nie jedyna rzecz, którą planuje zająć się wokalistka zespołu Hole.

Rockowa skandalistka otrzymała angaż w nowojorskiej popowej operze. Będzie gwiazdą spektaklu „Kansas City Choir Boy” wyreżyserowanego przez Kevina Newbury’ego, z udziałem kompozycji stworzonych przez Todda Almonda. Premiera odbędzie się w styczniu 2015 roku.

Todd Almond stwierdził, że zawsze był zafascynowany głosem wokalistki i wierzy, że Courtney może sprawić, by grana przez nią postać była interesująca. Sama artystka przyznała, że pokochała muzykę oraz całą koncepcję dzieła Almonda.

W wywiadzie dla „Timesa" powiedziała:

Gram ten materiał nieustannie. Chcę robić w życiu rzeczy różniące się od siebie. Właśnie skończyłam trasę koncertową po Australii i to było wspaniałe przeżycie. Jednak trwało dość długo. Potrzebowałam jakiegoś wyzwania!

O czym opowiada opera według samego kompozytora?

Przedstawienie będzie opowiadać o miłości kobiety i mężczyzny mieszkających Środkowo-Zachodnich Stanach Zjednoczonych. Kobieta nagle uświadamia sobie, że jej przeznaczeniem jest coś zupełnie innego i postanawia za tym podążyć.

Kiedy mówię „opera” nie mam na myśli typowego operowego stylu. Dla mnie jest to grupa utworów opowiadających jakąś historię. Piszę musicale, tworzę sztuki, a także coś, co nazywam operą, którą uważam za formę otwierającą umysły wykonawców i słuchaczy.

A co dalej z zespołem Hole?

Na początku września Courtney zapowiedziała, że ma zamiar wskrzesić działalność grupy Hole w pierwszym, oryginalnym składzie. Do Love mieliby dołączyć: gitarzysta - Eric Erlandson, perkusistka - Patty Schemel i basistka - Melissa Auf Der Maur. Liderka twierdzi, że Hole ma już za sobą kilka prób.

Courtney Love jest zdecydowana, by odświeżyć styl grupy działającej głównie w latach 90.:

Musimy nagrać muzykę, która będzie pasować do dzisiejszych czasów. Potrzebujemy współczesnego producenta. Nie będę bazować tylko na starociach. Mam świetne relacje z Melissą, Patty i Erikiem. Na tym etapie życia nie mam wrogów. Nie chowam żadnej urazy.

Poniżej możecie zobaczyć teledysk do „Doll Parts” – piosenki promującej drugi album grupy Hole, „Live Trough This” wydany w 1994 roku. To były czasy!

Magda Słomka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.