Courtney Love zakazuje wyświetlania filmu o Cobainie

Robert Skowronski
18.06.2015 12:01
Courtney Love zakazuje wyświetlania filmu o Cobainie Fot. Camilla Morandi/REX/East News

Do dokumentu „Kurt Cobain: Montage of Heck”, wdowa po zmarłym muzyku z chęcią dorzuciła swoje trzy grosze i słowa zachęty do jego obejrzenia. Inaczej ma się sprawa z filmem „Soaked in Bleach” - tym razem pojawiły się pogróżki i pisma od prawników.

Dzieło opowiada historię śmierci wokalisty Nirvany z perspektywy prywatnego detektywa Toma Granta i stawia pytanie o to, czy Courtney Love miała wpływ na śmierć Kurta.

Brett Morgen miał błogosławieństwo Love przy „Kurt Cobain: Montage of Heck” (w końcu sama córka grunge'owej pary była producentem wykonawczym). Benjamin Statler, twórca „Soaked in Bleach”, spotkał się już z jej przekleństwem. Prawnicy Courtney na jej życzenie wystosowali do kin pismo z „prośbą” o niewyświetlanie filmu:

Obraz przedstawia wielokrotnie powtarzaną teorię konspiracyjną, która oskarża Panią Cobain o zorganizowanie zabójstwa jej męża, Kurta Cobaina. Fałszywe oskarżenia o kryminalne zachowanie jest oszczerstwem podlegającym pod artykuł 45a kalifornijskiego prawa cywilnego. Jakiekolwiek osądy o tym, że nasza klientka była odpowiedzialna za śmierć Pana Cobaina nie posiadają żadnej wierzytelności. Przeczące temu przedstawienia zostaną uznane za zniesławienie.

letter Fot. foto: Deadline.com

Producenci „Soaked in Bleach” nie pozostawili rozesłanych pism bez odpowiedzi. W swoim oświadczeniu napisali m.in.:

Zostaliśmy zaniepokojeni informacją o tym, że prawnicy Courtney Love wysłali list z pogróżkami do kin w całym kraju. Większość dotarła do adresatów zanim można było obejrzeć film, więc zarówno ona, jak i jej sztab też go wtedy jeszcze nie widzieli. Na szczęście nie udało się zastraszyć zbyt wielu kiniarzy. Większość spojrzała na list, jako tchórzliwy atak na wolność wypowiedzi, ekspresji i wyboru, czyli tym czym w istocie jest.

Odpowiedź producentów na zarzuty ze strony Courtney kwitują te słowa:

Pani Love i jej prawnikom wyraźnie nie spodobał się nasz film, który sugeruje ponowne otwarcie dochodzenia w sprawie śmierci Kurta. Powinni oni poszanować Pierwszą Poprawkę i pozwolić ludziom decydować za samych siebie.

Na tyle, na ile znamy Courtney, możemy być pewni, że nie będzie trzymać języka za zębami.

W „Soaked in Bleach” w rolę Cobaina wcielił się Tyler Bryan. Love została zagrana przez Sarę Scott. W filmie znalazły się wypowiedzi osób, które miały związek ze śledztwem w sprawie morderstwa. Norm Stamper, szef policji w Seattle w latach 1994-2000, mówi w filmie, że ponownie otworzyłby tę sprawę, gdyby miał taką możliwość.

Uważacie, że śledztwo dotyczące śmierci Cobaina powinno być wznowione?

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.