10.10.2016 12:50

Cover „Feel Good Inc.” Gorillaz wyszczekany przez psa

Po zwierzęcych coverach szlagierów rocka nadszedł czas na jeden z największych hitów repertuaru Gorillaz. Oczekiwanie na nowy materiał formacji możemy umilić sobie słuchając „Feel Good Inc.” w wykonaniu uroczego pieska.

Cover „Feel Good Inc.” Gorillaz wyszczekany przez psa
foto: kadr z wideo + Hrabia Painta

Utalentowany pies ma na imię Gabe i jest podobno mieszanką ras american eskimo i pomeranian. W poniższym wideo przedstawił własną interpretację linii melodycznych oraz wokalnych utworu „Feel Good Inc.”, nie odzierając jednak oryginału z dramaturgii i kontemplacyjnej atmosfery. Dzięki profesjonalnemu montażowi jego wokaliz i beatboxu, usłyszymy kawałek w złożonej z wielu ścieżek, odważnej aranżacji, na jaką pozwolił sobie biały czworonóg.

Jak widać piesek doskonale odnajduje się w repertuarze grupy Gorillaz, jednak nie jest mu obca również muzyka klasyczna czy filmowa. Wcześniej wykonał już covery Piotra Czajkowskiego, a także urzekająco wyszczekał motyw główny „He's a Pirate” Hansa Zimmera ze ścieżki dźwiękowej do „Piratów z Karaibów”.

Wiemy już, że Gorillaz nie wyda nowego albumu jeszcze w 2016 roku, jednak opublikowany niedawno, przedstawiający historię gitarzystki film „The Book of Noodle” sugeruje pracę zespołu nad nowym materiałem studyjnym i daje nadzieję, że pierwsza od lat płyta Gorillaz pojawi się na półkach sklepowych jeszcze w 2017 roku.

Jeśli macie ochotę na więcej przeróbek ulubionych przebojów w wykonaniu zwierząt, wspominaliśmy wcześniej o coverach między innymi „Down With The Sickness” Disturbed, „Bring Me To Life” Evanescence, „Duality” Slipknota, „Numb” Linkin Park, „Seven Nation Army” The White Stripes oraz nieco starszych klasyków, jak „Paranoid” Black Sabbath, „Where Is My Mind?” Pixies.

Jak Wam się podoba „Feel Good Inc.” w solowym wykonaniu Gabe?

Maciej Daszuta
Tagi: Duperele Gorillaz