09.08.2017 15:11

Cover Kultu doprowadził Nosowską do łez na Woodstocku

Przystanek Woodstock to nie tylko wspaniała zabawa, ale też prawdziwie wzruszające momenty. Po wykonaniu wielkiego przeboju Kultu przed festiwalową publicznością Kasia Nosowska z Heya nie mogła powstrzymać łez.

Cover Kultu doprowadził Nosowską do łez na Woodstocku

Nie milkną echa Przystanku Woodstock 2017 w Kostrzynie nad Odrą. Festiwal, który trwał od 3 do 5 sierpnia, zgromadził kilkaset tysięcy fanów muzyki z całej Polski i Europy. Wielu uczestników imprezy za najlepszy jej koncert uważa występ grupy Hey. Kasia Nosowska i spółka zagrali na Dużej Scenie 4 sierpnia.

Najbardziej emocjonalnym momentem koncertu było wykonanie „Arahji” Kultu, pochodzącej z albumu „Spokojnie” z 1988. Utwór gości w koncertowej setliście Heya od kilkunastu miesięcy, ale jego interpretacja przed tysiącami fanów na Woodstocku była dla wokalistki doznaniem wyjątkowym. Po zaśpiewaniu piosenki Kasia Nosowska pozwoliła sobie na bardzo emocjonalną wypowiedź w stronę widzów.

"

Jezu, to było tak wzruszające, masakra no! Jesteście jacyś, po prostu, tkani z jakiejś przedziwnej materii. Takiej najpiękniejszej, najdelikatniejszej, złoto-jedwabno-boskiej. Naprawdę! Chciałabym mieć ramiona jak spaghetti, jak wielkie bochny chleba, by wszystkich was otulić. Wiem, że jestem infantylna, ale to starość. "

Reakcja publiczności doprowadziła Kasię do łez wzruszenia. Zobaczcie fanowskie wideo z Heyową wersją „Arahji” i komentarz liderki zespołu:

Hey działa od 1992. Łatwo policzyć, że w tym roku przypada jubileusz 25 lat działalności zespołu. Z tej okazji zapowiedział trasę koncertową, na której do składu dołączy jego założyciel, Piotr Banach.Trasa pod hasłem Fayrant obejmie siedem koncertów, na których pojawią się też specjalni goście zespołu - Titus z Acid Drinkers, Beata Kozidrak z Bajmu, Dawid Podsiadło, Igor Herbut z LemON, Ania Dąbrowska, O.S.T.R. i siostry Przybysz.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News Hey Przystanek Woodstock - Pol and Rock Festival Katarzyna Nosowska