09.07.2015 16:50

Cover Megadeth na ślepo

Zespół Apocalyptica może się czuć zagrożony, gdyż jest duet, który niezgorzej radzi sobie w graniu metalowych kawałków na wiolonczelach. Mało tego! Robią to z przepaskami zawiązanymi na oczach. 

Cover Megadeth na ślepo
foto: kadr z wideo

Emil i Dariel, czyli dwóch wiolonczelistów, przy współpracy z perkusistą zagrali cover „Tornado of Souls” Megadeth. Nie jest to jednak subtelna wersja przełożona na instrumenty, które kojarzą się raczej z muzyka klasyczną, a przeróbka nieodstająca swoją ognistością od oryginału.

Precyzję i talent muzyków udowadnia to, że ani na chwilę nie spoglądają oni na gryf swoich instrumentów. Co zresztą jest niewykonalne w ich przypadku, gdyż oczy mają zasłonięte przepaskami. Zobaczcie sami:

Na całość możemy też spojrzeć z perspektywy perkusisty, którym jest Casey Cooper.

Wykonanie przypadło du gustu samemu Dave'owi Mustaine'owi, który udostępnił film z nagraniem na fanpage'u Megadeth kwitując go prostymi słowami:

"

Świetna robota chłopaki. "

Emil i Dariel zaczęli grać na wiolonczelach kiedy mieli zaledwie cztery lata. Miłość do instrumentu zaszczepił w nich ich dziadek. Bracia pokazali się szerszej publiczności dopiero w 2014 roku w telewizyjnym talent show, jednak ich kariera nabrała prawdziwego rozpędu, gdy opublikowali w internecie swoją wersję „Purple Rain” z repertuaru Prince'a.

Oprócz Megadeth niektóre inne zespoły także doczekały się przeróbek swoich kawałków na wiolonczelach, np. Iron Maiden, czy AC/DC, a nawet Foo Fighters.

Jak Wam się podoba „Tornado of Souls” w „oślepionej” wersji?

Robert Skowronski
Tagi: Duperele Megadeth