16.05.2019 13:42

Cover Queen w kampanii wspierającej wybory do PE. W utworze usłyszymy polskiego wokalistę

Posłuchajcie, jak Europejczycy wypadli w coverze "Friends Will be Friends" z repertuaru Queen.

Cover Queen w kampanii wspierającej wybory do PE.
foto: kadr z wideo

Alliance4Europe to nieformalna i niezależna sieć 50 organizacji i inicjatyw społeczeństwa obywatelskiego z 20 państw członkowskich UE, która wpadła na pomysł stworzenia kampanii #vote4friendship. W projekcie wzięło udział 30 artystów z 28 krajów członkowskich, którzy wspólnie zaśpiewali przebój Queen "Friends Will Be Friends". Zespół udostępnił w tym celu nieodpłatnie ten utwór.

Cover Queen w kampanii wspierającej wybory do PE. W utworze usłyszymy polskiego wokalistę

Kampania Alliance4Europe jest skierowana przede wszystkim do młodych obywateli UE, którzy w większości przypadków nie idą na wybory. Gdy wybierano skład Parlamentu Europejskiego na kończącą się wkrótce kadencję, tylko 43,09% wszystkich uprawnionych wyborców oddało swój głos.

Bohemian Rhapsody w wykonaniu 6-latka
Bohemian Rhapsody w wykonaniu 6-latka
Przeczytaj także Niewidomy 6-latek zagrał na pianinie "Bohemian Rhapsody" Queen. Jego cover ma prawie 3 miliony wyświetleń

W 3-minutowym klipie do coveru Queen zobaczymy nie tylko 30 artystów, ale również mieszkańców wszystkich krajów Unii Europejskiej. Uczestniczący w projekcie wykonawcy, to m.in. niemiecka wokalistka soulowo-funkowa Oceana, piosenkarz Virgul z Portugalii, szwedzka alt-rockowa grupa Normandie, Polskę reprezentuje Marcin Sójka. Posłuchajcie, jak wypadł ten cover:

Dziecko w coverze Queen
Dziecko w coverze Queen
Przeczytaj także Dzieciak zagrał "We are the Champions" Queen na ukulele

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja 2019.

Covery przebojów Queen

W internecie można znaleźć wiele ciekawych interpretacji piosenek Queen - szczególnie dużo coverów pojawiło się tuż po premierze filmu "Bohemian Rhapsody". Dużym zainteresowaniem cieszą się covery Marka Martela, który występuje w oficjalnym tribute bandzie Queen. Muzyk udostępnił swoje interpretacje m.in. utworów "Love of My Life" czy "Bohemian Rhapsody".

Tagi: Rock News Queen