20.02.2017 11:29

Cover System of a Down w wersji kościelnej

Pewien pianista postanowił nadać zupełnie inny charakter kompozycji „Chop Suey!”. Posłuchajcie, jak brzmi ten kawałek odegrany w kościele.

Cover System of a Down w wersji kościelnej
foto: kadr z wideo

Nowa płyta System of a Down zbliża się wielkimi krokami. Jeszcze w 2015 roku Serj Tankian wyznał, że formacja ma już trochę gotowego materiału, potwierdził to również Shavo Odadjian. Wszystko zatem wskazuje na to, że nowy krążek pojawi się w 2017 roku.

Jak umilić sobie oczekiwanie na następcę „Mezmerize” / „Hypnotize” z 2005 roku? Odpowiedź jest naprawdę prosta - dobrym coverem! Co tam jednak wersje podobne do oryginału kiedy można poszaleć i stworzyć cover, który z pierwotną wersją ma naprawdę niewiele wspólnego.

Jednak czy ktoś mógłby się spodziewać tego, że repertuar System of a Down zabrzmi tak podniośle i może chwycić za serce, gdy pewien pianista wykona kawałek „Chop Suey!”? Numer ten został już wykonany przez orkiestrę i prezentował się bardzo majestatycznie, ale pianista naprawdę przeszedł samego siebie, bo wykonał cover w... kościele.

Takie wyjątkowe miejsce powoduje, że słynny utwór dostał drugie „uduchowione” życie:

Prawda, że „Chop Suey!” w takiej wersji brzmi ciekawie? Kolejny raz okazało się, że w muzycznym świecie wszystko jest możliwe i wystarczy tylko głowa pełna pomysłów, aby stworzyć coś naprawdę ciekawego.

Jeśli natomiast wolicie wersje z większą dawką humoru to polecamy Wam najdziwniejszy cover „Chop Suey!” w wykonaniu Tongo czy nagranie, w którym naklejka na Facebooku, Gruchacz, łupie głową do tego przeboju. W internecie można znaleźć naprawdę dziwne rzeczy...

Tymczasem polscy fani System of a Down na pewno odliczają dni do koncertu kapeli w ramach Impact Festival 2017. Formacja wystąpi 17 czerwca 2017 roku w Krakowie.

Jak oceniacie cover „Chop Suey!” w wykonaniu pianisty?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele System of a Down