Cover "Zombie" The Cranberries nagrany przez Polkę jest hitem! Ma już ponad 4 mln wyświetleń na YouTube

Aleksandra Degórska
19.12.2018 15:12
Cover "Zombie" The Cranberries nagrany przez Polkę jest hitem! Ma już ponad 4 mln wyświetleń na YouTube Fot. kadr z wideo

Posłuchajcie, jak polska wokalistka poradziła sobie z przebojem The Cranberries "Zombie".

Utwór "Zombie" nabrał innego znaczenia w momencie, gdy świat obiegła informacja o śmierci wokalistki The Cranberries. Dolores O’Riordan zmarła 15 stycznia 2018 w hotelu w Londynie. Oficjalną przyczyną śmierci było utonięcie - wokalistka była pod wpływem alkoholu.

Cover "Zombie" w interpretacji Polki ma ponad 4 mln wyświetleń na YouTubie

Dolores O'Riordan miała nagrać wokale do nowej wersji hitu "Zombie" grupy Bad Wolves, ale zmarła tego samego dnia. Zespół postanowił wydać utwór jako hołd dla zmarłej wokalistki i cover stał się prawdziwym hitem. Siłą rzeczy wielu artystów poruszonych wieścią o śmierci kobiety postanowiło nagrać swoją interpretację największego przeboju The Cranberries.

Na nagranie coveru skusiła się również Klaudia "Clödie Trzepizur", uczestniczka The Voice of Poland, która była w drużynie Tomsona i Barona. Dziewczyna nagrała akustyczny cover piosenki "Zombie" i jej nagranie ma już ponad 4 mln wyświetleń. Posłuchajcie, jak słynny utwór The Cranberries wykonała Polka:

Klaudia "Clödie" Trzepizur wyznała dla Antyradio.pl, że zespół The Cranberies towarzyszył jej odkąd pamięta. Wokalistka opowiedziała również, jak doszło do powstania tego coveru:

Pomysł, by nagrać ten utwór i wstawić go do sieci powstał już w 2017 roku. Mój narzeczony gitarzysta powiedział, że bardzo dobrze i w swoim stylu śpiewam ten utwór i musimy go nagrać we własnej aranżacji. Kiedy mieliśmy już wszystko gotowe, media poinformowały o śmierci Dolores. Zrezygnowaliśmy z tego pomysłu z wiadomych względów.

Muzycy nie chcieli być oskarżeni, że chcą wybić się na czyjejś śmierci, dlatego też projekt został przesunięty w czasie:

Minęło troszkę czasu i w końcu zadecydowaliśmy, że chcemy to zrobić ku pamięci Dolores, stąd też pomysł na klip przy świecach i realizacja teledysku o złotej godzinie. Chcieliśmy, by było naturalnie, dlatego też zdecydowaliśmy się na wersję livesession. Jestem bardzo wrażliwą osobą i mocno oddziałuje na mnie tekst i historia tego numeru. Podczas każdego publicznego wykonania bardzo przeżywam ten utwór i mam gęsią skórkę, gdy go śpiewam.

Klaudia "Clödie" Trzepizur wyznała, że jest zaskoczona tak ciepłym przyjęciem coveru "Zombie":

Wiemy, że jest to bardzo popularna piosenka i pojawiło się już wiele różnych interpretacji. Nie spodziewaliśmy się, że nasza wersja w niespełna 5 miesięcy osiągnie tak ogromną liczbę wyświetleń i bardzo spodoba się w wielu zakątkach Świata. Codziennie dostajemy wiadomości w wielu językach z gratulacjami, za co bardzo dziękujemy. Możemy powiedzieć, że jest to taki nasz mały muzyczny sukces.

The Cranberries wyda ostatni album z Dolores O’Riordan

Gdy Dolores O'Riordan zmarła, zespół był w trakcie prac nad swoim ósmym albumem studyjnym. Żyjący muzycy The Cranberries postanowili dokończyć album z nagranymi już wokalami O’Riordan. Jednocześnie zapowiedzieli reedycję debiutanckiego albumu zespołu, „Everybody Else Is Doing It, So Why Can't We?” z 1993. 

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.