16.07.2019 13:25

Covery, które zagrała Metallica na swoich koncertach

Podczas ostatniego koncertu Metalliki w Berlinie, zespół zaskoczył publiczność. Muzycy wykonali jeden utwór z repertuaru zespołu Rammstein.

Metallica gra Rammsteina
fot. kadr z wideo YouTube: Metallica: Rob & Kirk's Doodle (Berlin, Germany - July 6, 2019)

Koncert Metalliki w Polsce odbędzie się już w sierpniu 2019 roku. Metallica jednak nie zwalnia tempa i na swoich koncertach prezentuje coraz to nowsze setlisty. Warto również wspomnieć o coverach, które gra zespół. Publiczność usłyszała już utwór "Killers" Iron Maiden, "Engel" Rammsteina, a nawet "Wehikuł czasu" Dżemu. Fani zastanawiają się, co zespół zagra w sierpniu w Polsce? To będzie niespodzianka, a tymczasem przedstawiamy najlepsze wykonania piosenek, które nie są z repertuaru Metalliki.

Metallica gra covery na swoich koncertach

28 kwietnia 2018 roku Metallica zagrała koncert w Polsce. To właśnie wtedy grupa zaskoczyła polską publiczność i wykonała piosenkę polskiego zespołu Dżem "Wehikuł czasu". Rob Trujillo stanął wtedy za mikrofonem i świetnie poradził sobie z polskim tekstem:

18 czerwca 2019 roku Metallica zagrała w Manchesterze, w którym wykonała "I Wanna Be Adored" zespołu The Stone Rose:

Kiedy Metallica zagrała w Berlinie, postanowiła zagrać coś z repertuaru Rammsteina. Zespół wykonał utwór "Engel". Za mikrofonem ponownie stanął basista, a 75 tysięcy widzów śpiewało razem z nim refren piosenki "Engel":

Metallica
Metallica
Przeczytaj także Metallica i Guns N' Roses na liście najbogatszych celebrytów według Forbes

Metallica w Polsce 2019

Zespół przyjedzie do Polski w ramach trasy World Wired Tour. 21 sierpnia 2019 roku grupa wystąpi w PGE Narodowym w Warszawie. Oprócz Metalliki na scenie zobaczymy również Ghost i Bokassa. Bilety są w cenie od 229 złotych do 479 złotych, a wejściówki można nabyć na stronie livenation.pl. Ciekawe, jaki cover zespół zagra w Warszawie.

Zobacz także: Metallica wydała piwo Enter Night Pilsner

Tagi: Metallica Rammstein