07.01.2015 17:31

Cradle Of Filth na finiszu

Muzycy w czerwcu 2015 roku planują wydać 11. studyjny album. Co zostało im jeszcze do nagrania?

Cradle Of Filth na finiszu
foto: de.wikipedia.org

Kredki oficjalnie ogłosiły, że gitarzysta, Richard Shaw, wchodzi do studia, by nagrać swoje partie na nowy album.

"

W poniedziałek, 5 stycznia, nastąpi nieodwołalne świadectwo na to, że gitarzysta Cradle Of Filth, Richard Shaw wejdzie do Grindstone Studios w najciemniejszym mieście – Suffolk w Anglii, by nagrać swoje mięsożerne przygrywki do nadchodzącego albumu o nazwie „Hammer Of The Witches”. "

kredki twitter

Muzycy dodali, że album już jest niesamowity, a jeszcze pełniej powinien brzmieć do końca przyszłego tygodnia, kiedy Richard dogra swoją część.

Czego możemy spodziewać się na krążku według basisty, Daniela Firtha?

"

Płyta będzie miała wszystkiego po trochu – bardzo fajne podwójne gitarowe brzmienie i szybkie trashowe zagrywki. Trochę jak deathcore, ale wyjdzie bardzo mroczna i symfoniczna. "

Przewidywana data wydania płyty to 26 czerwca 2015 roku. Zespół Cradle Of Filth już w październiku ogłosił, że ma zamiar rozpocząć pracę nad kolejnym krążkiem. Na nowym albumie zabraknie grającego w kapeli przez osiemnaście lat gitarzysty, Paula Allendera, z którym muzycy Cradle Of Filth rozstali się w 2014 roku.

„Hammer Of The Witches” rejestrowana jest z udziałem dwóch nowych gitarzystów: pochodzącego z Czech, „Ashoka” i Brytyjczyka, Richarda Shawa. Nowym członkiem zespołu jest także grająca na klawiszach Kanadyjka -  Lindsay Schoolcraft.

Nie możecie doczekać się czerwca?

Magda Słomka
Tagi: Rock News Cradle of Filth