02.10.2014 15:13

Cradle of Filth wchodzą do studia

Jeszcze więcej grozy! Zespół Cradle of Filth zapowiada kolejną płytę.

Cradle of Filth wchodzą do studia
foto: wikia.com

Grupa potwierdziła doniesienia i wejdzie do studia nagraniowego już w 24 listopada 2014 r., po zakończeniu październikowej trasy koncertowej. Będzie to 11. płyta brytyjskich „Kredek”. Album nosi roboczy tytuł „Hammer Of The Witches”.

Muzycy są już przygotowani:

"

Tracklista naszej dekadenckiej manifestacji diabelskiego wykroczenia w postaci albumu obecnie stoi pod znakiem 15 kawałków, z założeniem, że kilka z nich pojawi się jako bonus do specjalnej wersji płyty. Czekajcie na wieści o tytułach nowych utworów oraz jak idzie nam na próbach jeszcze w tym tygodniu. "

Zmiany, zmiany, zmiany...

Na nowym krążku zabraknie brzmienia grającego od osiemnastu lat w zespole gitarzysty, Paula Allendera, z którym Cradle Of Filth rozstali się w tym roku.

„Hammer Of The Witches” będzie zarejestrowana z udziałem dwóch nowych gitarzystów: pochodzącego z Czech, „Ashoka” i Brytyjczyka, Richarda Shawa.

Nowym członkiem zespołu jest także grająca na klawiszach Kanadyjka -  Lindsay Schoolcraft.

Wokalista Cradle Of Filth, Dani Filth, powiedział o nowym materiale:

"

Brzmi to wspaniale. Można to porównać do tego, co robiliśmy na „Dusk... And Her Embrace”, „Cruelty And The Beast” i „Midian”, tyle że z większą świeżością. Jedno jest pewne - nowy album będzie przesuwać granice tego, co do tej pory osiągnęliśmy. 101 procent metalowej furii! "

Wstępna data ukazania się płyty to czerwiec 2015 r. Ostatni krążek Cradle Of Filth, „The Manticore and Other Horrors", wydano w  październiku 2012 roku. Przypatrzcie się jak wyglądali członkowie „Kolebki Plugastwa” w teledysku do „Frost on Her Pillow” promującego poprzedni album:

Magda Słomka
Tagi: Cradle of Filth Rock News