21.03.2017 13:06

Cradle of Filth zaorał Kanyego Westa

A wszystko przez jedno zdjęcie, na którym raper został uwieczniony w koszulce zespołu Daniego Filtha.

Cradle of Filth zaorał Kanyego Westa
foto: gabylee60, CC BY-SA 2.0 + David Shankbone, CC BY 3.0

Czy raperzy słuchają metalu? Wbrew pozorom takie przypadki zdarzają się częściej niż można by się było tego spodziewać. Nawet na naszym lokalnym - nomen omen - podwórku mamy choćby przypadek Ryszarda „Peji” Andrzejewskiego, który otwarcie przyznaje się do fascynacji thrash metalem spod znaku Slayera czy Anthraxu.

Czy do kryptometalowców zalicza się również Kanye West? Ciężko orzec, twardych dowodów brak, faktem jednak jest, że nie pierwszy raz widziano go w koszulce godnej fana ciężkich brzmień. W grudniu 2016 roku rapera przyłapano w koszulce grupy Testament, co spotkało się z ostrą krytyką jej gitarzysty, Alexa Skolnicka.

Tym razem raper został przyuważony w t-shircie... Cradle of Filth.

Wydarzenie to nie umknęło uwadze samego zespołu, który nie omieszkał podzielić się fotografią na swoim Facebooku. O ile sam fakt, że Kanye West nosi jego koszulki, najwyraźniej nikomu z obozu grupy nie przeszkadza, tak ciężko po tym zgryźliwym komentarzu mówić o pałaniu większą sympatią do twórczości rapera...

"

Kanye West.
Fan Cradle Of Filth.
Na szczęście nie jego współpracownik. "

Pikanterii całej sytuacji dodają okoliczności, w których wykonano zdjęcie. Był to bowiem pierwszy raz, gdy widziano muzyka publicznie po śmierci rocznego synka jego kuzyna, Ricky'ego Andersona. Czyżby Kanye West w osobliwy sposób obchodził żałobę, słuchając obscenicznych tekstów Cradle of Filth?

Bardziej prawdopodobne, że - być może nawet nie do końca świadomie - podtrzymał po prostu coraz częściej zauważalny u celebrytów trend noszenia rockowych i metalowych koszulek. W grę może też wchodzić takie rozwiązanie, że podkradł t-shirt swojej żonie, Kim Kardashian, która przecież regularnie pojawia się w odzieży Metalliki.

Czy oburza Cię Kanye West noszący koszulkę Cradle of Filth?

Jakub Gańko
Tagi: Duperele Cradle of Filth