13.04.2018 14:59

„Crazy Train” Ozzy’ego Osbourne’a w stylu Motown w wykonaniu Postmodern Jukebox

Dzięki Postmodern Jukebox możemy się przekonać, jak brzmiałby Książę Ciemności, gdyby grał soul w stylu wytwórni Motown i… był kobietą!

„Crazy Train” Ozzy’ego Osbourne’a w stylu Motown w wykonaniu Postmodern Jukebox
foto: kadr z wideo

Utwór „Crazy Train” był doskonałym otwarciem solowej kariery Ozzy’ego Osbourne’a. Jako pierwszy singiel z debiutanckiego solowego krążka byłego frontmana Black Sabbath, „Blizzard Of Ozz” z 1980 roku, zdobył wielką popularność. Do dziś pozostaje sztandarowym utworem legendarnego metalowego wokalisty.

Jak wiadomo, dobra piosenka obroni się w każdej aranżacji. „Crazy Train” równie dobrze wypada w oryginalnym hardrockowym brzmieniu, jak i w stylu… soul. Nie wierzycie? Przekonajcie się sami.

Zespół Postmodern Jukebox zasłynął niesamowitymi coverami słynnych utworów rockowych i popowych w konwencji jazzu, big bandowu, ragtime’u lub swingu. Teraz przyszedł czas na kultowy „Crazy Train”. Grupa wykonała kawałek Ozzy’ego w stylu wykonawców ze słynnej soulowej wytwórni Motown. Gościnnie wsparła ją holenderska wokalistka Jennie Lena i… szalony tamburyniarz.

Postmodern Jukebox - covery

Postmodern Jukebox to muzyczny projekt pianisty Scotta Bradlee. Powstał w 2011 roku. Zespół ma w dorobku covery przebojów m.in. Nirvany, Europe, Metalliki, Radiohead,  Aerosmith i The White Stripes. W 2017 roku Postmodern Jukebox wystąpił w klubie Progresja Music Zone w Warszawie. 

Grupa wystąpi także na 4 koncertach w Polsce - 29 kwietnia 2018 w Gdańsku, 30 kwietnia 2018 w Warszawie, 18 maja 2018 w Krakowie i 19 maja 2018 we Wrocławiu.

Ozzy Osbourne – koncert w Polsce w 2018

Ozzy Osbourne wystąpi 26 czerwca 2018 w TAURON Arena Kraków w ramach Impact Festival 2018. Bilety do nabycia na eBilet.pl.

Maciej Koprowicz
Tagi: Ozzy Osbourne Duperele Postmodern Jukebox