24.05.2018 13:14

Crystal Fighters zaprezentował nowy utwór „Boomin’ In Your Jeep”

Angielsko-hiszpański zespół powraca z nowym singlem i teledyskiem. To pierwsza porcja premierowej muzyki Fighters od dwóch lat.

Crystal Fighters zaprezentował nowy utwór „Boomin’ In Your Jeep”
foto: kadr z wideo

Crystal Fighters to zespół, który tworzą muzycy pochodzący z Anglii i hiszpańskiej Nawarry. Zasłynął łączeniem indie rocka i electro z wpływami folku z Półwyspu Iberyjskiego, szczególnie z Kraju Basków. Muzycy wykorzystują w swojej twórczości, obok nowoczesnych instrumentów, także tradycyjne instrumenty ludowe, na przykład txalaparta (rodzaj instrumentu perkusyjnego z dwóch drewnianych pałek).

23 maja 2018 ukazał się pierwszy od 2016 singiel formacji. Do utworu „Boomin’ In Your Jeep” nakręcono teledysk utrzymany w imprezowym, wakacyjnym klimacie, idealny na zbliżające się lato. Zobaczcie i posłuchajcie:

Crystal Fighters – kiedy nowy album?

„Boomin’ In Your Jeep” to pierwsze nagranie Crystal Fighters, które ukazało się w barwach nowego wydawcy zespołu, Warner Bros. Records. Nie wiadomo jeszcze, czy zapowiada nowy album studyjny angielsko-hiszpańskiej grupy. Na razie dyskografię Crystal Fighters zamyka płyta „Everything Is My Family” z 2016, promowana singlem „All Night”.

Maciej Koprowicz
Tagi: Rock News