04.11.2016 13:30

„Czarne Słońce” zawisło nad Polską w klipie Big Cyca

Zespół komentuje sytuację polityczną w naszym kraju w najnowszym klipie powstałym do singla promującego album „Czarne Słońce Narodu”.

„Czarne Słońce” zawisło nad Polską w klipie Big Cyca
foto: kadr z wideo

Big Cyc nie zamierza siedzieć cicho. Zaledwie rok po wydaniu krążka „Jesteśmy najlepsi”, którego premiera odbyła się 21 maja 2015 roku na sklepowe półki trafiła płyta „Czarne Słońce Narodu” i stało się to dokładnie 13 maja 2016 roku.

Już sam tytuł wskazuje, że mamy do czynienia ze skandalizującym wydawnictwem komentującym sytuację w Polsce. Pierwszym kawałkiem z tego wydawnictwa był singiel „Antoni wzywa do broni” i utwór dotyczącył katastrofy smoleńskiej.

Teraz zespół zaprezentował klip do kawałka „Czarne Słońce”, w którym muzycy przedstawili karykaturę polskiej władzy i krytykując despotyzm. Teledysk przedstawia wycięte elementy z gazet włącznie z tymi przedstawiającymi znanych polityków.

W najbliższym czasie zespół zagra w Niemczech w Oberhausen 26 listopada 2016 roku. Natomiast w styczniu 2017 kapela ma również zaplanowane występy w ramach imprezy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak oceniacie klip od Big Cyca?

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Big Cyc