03.04.2018 11:53

Czas na świeżą krew! Ghost zapowiedział nadejście nowego Papy Emeritusa

Nadchodzi nowe! Wraz z pojawieniem się nowego wydawnictwa Ghost poznamy również nowego przywódcę demonicznego kościoła.

Ghost zapowiada nowego Papę Emeritusa
foto: kadr z wideo

Nowy album to nowy papież i zupełnie nowy rozdział. „Pontyfikat” danego papieża pokrywa się z czasem promowania albumu. Papa Emeritus III odpowiedzialny był za album „Meliora” i już od jakiegoś czasu Ghost zabiera się za wprowadzenie nowości w swoim demonicznym kościele.

30 września 2017 podczas koncertu Ghost w szwedzkim Göteborgu Papa Emeritus III został porwany i na scenie pojawił się inny, znaczenie starszy Papa, który zapowiedział nowy rozdział. Ten sam staruszek pojawił się w najnowszym wideo grupy, w którym znalazła się zapowiedź objęcia rządów przez nowego lidera zespołu.

Ghost zapowiada nadejście nowego Papy Emeritusa

W 3-minutowym nagraniu stary Papa Emeritus rozmawia z kobietą, która namawia go do tego, by młodzi objęli władzę. Zobaczcie, jak prezentuje się to video:

Jak na razie zespół zapowiedział, że jeszcze w kwietniu 2018 otrzymamy singiel „Rats” promujący nadchodzący krążek zespołu. Do nagrań doszło w 2017 roku w Artery Studios w Sztokholmie wraz z producentem Tomem Dalgety, który ma na swoim koncie współprace również z Opeth, czy Royal Blood. Za mix natomiast odpowiada Andy Wallace.

We wszystkich papieży wcielał się Tobias Forge. Wcześniej tożsamość Bezimiennych Ghouli była skrupulatnie ukrywana, jednak przy okazji procesu sądowego między Forgem, a byłymi członkami zespołami ujawniono nazwiska kilku dawnych muzyków Ghosta. Lider formacji pozbawił ich dochodów z koncertów i sprzedanych płyt, a przynajmniej nie wypłacił im tyle, ile uważaliby za sprawiedliwe.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Ghost