Czego Dave Mustaine nie lubi w piwach?

Aleksandra Degórska
25.11.2016 10:16
Czego Dave Mustaine nie lubi w piwach? Fot. Reporter / East News; Caryca Pejnta

Jak wiadomo niejeden muzyk ma słabość do złotego trunku i lider Megadeth nie jest wyjątkiem. Co jednak najbardziej sobie ceni w piwach?

Dave Mustaine jak wiadomo lubił zajrzeć do butelki, co zresztą kiepsko wpłynęło na jego karierę w Metallice. No cóż, każdy był młody i głupi, choć większość muzyków nie wyciąga wniosków i przez długie lata ma słabość do procentów.

Ostatnio coraz więcej kapel wydaje alkohole sygnowane swoim logo. Megadeth postawił na kraftowe piwo À Tout Le Monde. Jest to belgijskie ale typu saison, na którego butelce widzimy podobiznę Vica Rattleheada.

W jednym z wywiadów muzyk opowiadając o tym właśnie trunku wspomniał również o innych piwach, które go odrzucają. Czego Mustaine w nich nie lubi?

Nie podoba mi się metaliczny smak, który jest w niektórych piwach, nie lubię też tego gorzkiego posmaku po wypiciu alkoholu. Kiepsko kiedy pijesz piwo i masz po tym uczucie ciężkości na żołądku albo wypijesz jeden kufel i czujesz się pijany.

Jak zatem powinno smakować dobre piwo?

Chciałem mieć coś naprawdę orzeźwiającego, żeby było rześkie i pozostawiało fajny posmak na języku. Weźmiesz łyka i to wymusi kolejnego, coś co nie ma jakiegoś kiepskiego posmaku jak jedne z tych zielonych piw w butelkach.

Muzyk opowiedział również o trunkach, które towarzyszyły mu często w trasach:

W naszym riderze na nasze koncerty mamy podane dwa rodzaje piw. Jest jeszcze jedno, które było wodniste. Chciałem, żeby trunek miał jakiś charakter, należało dodać do tego jakąś przyprawę.

Mustaine ma dosyć wysokie wymagania ze względu na to, że już od najmłodszych lat był zaznajamiany z tym trunkiem:

Przez niemieckie korzenie moja matka piła dużo piwa, więc w konsekwencji ja też spożywałem tego sporo. Chciałem zatem stworzyć piwo, które nie niszczy smaku potrawy, gdy pijesz alkohol do dania.

Jakiego trunku Mustaine nikomu nie poleca?

Najgorszym piwem, które kiedykolwiek piłem było Meister Brau. Innym takim trunkiem o kiepskiej jakości była biała puszka z 4 niebieskimi literami „piwo”, rodzaj Duff beer z Simpsonów.

A Wy co cenicie najbardziej w piwach?

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.