25.11.2016 10:16

Czego Dave Mustaine nie lubi w piwach?

Jak wiadomo niejeden muzyk ma słabość do złotego trunku i lider Megadeth nie jest wyjątkiem. Co jednak najbardziej sobie ceni w piwach?

Czego Dave Mustaine nie lubi w piwach?
foto: Reporter / East News; Caryca Pejnta

Dave Mustaine jak wiadomo lubił zajrzeć do butelki, co zresztą kiepsko wpłynęło na jego karierę w Metallice. No cóż, każdy był młody i głupi, choć większość muzyków nie wyciąga wniosków i przez długie lata ma słabość do procentów.

Ostatnio coraz więcej kapel wydaje alkohole sygnowane swoim logo. Megadeth postawił na kraftowe piwo À Tout Le Monde. Jest to belgijskie ale typu saison, na którego butelce widzimy podobiznę Vica Rattleheada.

W jednym z wywiadów muzyk opowiadając o tym właśnie trunku wspomniał również o innych piwach, które go odrzucają. Czego Mustaine w nich nie lubi?

"

Nie podoba mi się metaliczny smak, który jest w niektórych piwach, nie lubię też tego gorzkiego posmaku po wypiciu alkoholu. Kiepsko kiedy pijesz piwo i masz po tym uczucie ciężkości na żołądku albo wypijesz jeden kufel i czujesz się pijany. "

Jak zatem powinno smakować dobre piwo?

"

Chciałem mieć coś naprawdę orzeźwiającego, żeby było rześkie i pozostawiało fajny posmak na języku. Weźmiesz łyka i to wymusi kolejnego, coś co nie ma jakiegoś kiepskiego posmaku jak jedne z tych zielonych piw w butelkach. "

Muzyk opowiedział również o trunkach, które towarzyszyły mu często w trasach:

"

W naszym riderze na nasze koncerty mamy podane dwa rodzaje piw. Jest jeszcze jedno, które było wodniste. Chciałem, żeby trunek miał jakiś charakter, należało dodać do tego jakąś przyprawę. "

Mustaine ma dosyć wysokie wymagania ze względu na to, że już od najmłodszych lat był zaznajamiany z tym trunkiem:

"

Przez niemieckie korzenie moja matka piła dużo piwa, więc w konsekwencji ja też spożywałem tego sporo. Chciałem zatem stworzyć piwo, które nie niszczy smaku potrawy, gdy pijesz alkohol do dania. "

Jakiego trunku Mustaine nikomu nie poleca?

"

Najgorszym piwem, które kiedykolwiek piłem było Meister Brau. Innym takim trunkiem o kiepskiej jakości była biała puszka z 4 niebieskimi literami „piwo”, rodzaj Duff beer z Simpsonów. "

A Wy co cenicie najbardziej w piwach?

Aleksandra Degórska
Tagi: Duperele Dave Mustaine