Czego Josh Homme nauczył się od Lady Gagi?

Aleksandra Degórska
27.07.2017 15:47
|north Fot. Reporter / PG / Splash News / East News

Muzyk był mile zaskoczony, gdy rozpoczął współpracę z wokalistą. Co sprawiło, że gitarzysta tak się zdziwił?

Josh Homme pojawił się gościnnie w numerze „Perfect Illusion” pochodzącym z ostatniej płyty Lady Gagi zatytułowanej „Joanne”. Jak wiadomo piosenkarka ma słabość do rockowych i metalowych twórców, ma również na koncie duet z Metallicą podczas Grammy 2017.

Współpraca Gagi z liderem Queens Of The Stone Age była zaskoczeniem dla niejednego fana Josha. Teraz muzyk zdradził, czego nauczył się od wokalistki i jest tym samym kolejną osobą z rockowego świata po Robie Halfordzie czy Larsie Ulrichu, która zachwala współpracę z Lady Gagą:

Ma otwarty umysł, bardzo to doceniam. Rezerwuje sobie prawo do tego, żeby się zaskoczyć. Nie chcę udawać, że coś wiem, bo tak naprawdę nic nie wiem. Ona mnie naprawdę zaskoczyła - to, z jaką pasją podchodzi do tworzenia muzyki.

To właśnie postanowił podpatrzeć Homme, który jest również pod wrażeniem jej twórczości:

Piosenki były naprawdę dobre. W morzu muzyki, gdy inni ludzie piszą wszystko dla ciebie, ona była bardzo zaangażowana i miała zakasane rękawy do roboty.

Co więcej wręcz uważa, że taka muzyka może połączyć ludzi i naprawdę ich poruszyć:

Nie jestem totalnie przeciwny wobec tego, myślę, że celem powinno być nie stworzenie kolejnego hitu, myślę, że ważne jest, aby znaleźć w tym siebie. Sprawić, by stać się trochę wyższym i być bliżej ludzi, którzy są ci bliscy.

Na pewno tym się kierował Homme tworząc materiał na album „Villains”, który ukaże się 25 sierpnia 2017 roku i stanie się następcą „...Like Clockwork” z 2013 roku. Pierwszym singlem z nowej płyty Queens Of The Stone Age stał się numer „The Way You Used to Do”.

Zobaczcie zwiastun tego albumu:

Formacja ogłosiła również jesienną trasę po Ameryce Północnej, która startuje we wrześniu 2017.

Aleksandra Degórska Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.