27.07.2017 15:47

Czego Josh Homme nauczył się od Lady Gagi?

Muzyk był mile zaskoczony, gdy rozpoczął współpracę z wokalistą. Co sprawiło, że gitarzysta tak się zdziwił?

Czego Josh Homme nauczył się od Lady Gagi?
foto: Reporter / PG / Splash News / East News

Josh Homme pojawił się gościnnie w numerze „Perfect Illusion” pochodzącym z ostatniej płyty Lady Gagi zatytułowanej „Joanne”. Jak wiadomo piosenkarka ma słabość do rockowych i metalowych twórców, ma również na koncie duet z Metallicą podczas Grammy 2017.

Współpraca Gagi z liderem Queens Of The Stone Age była zaskoczeniem dla niejednego fana Josha. Teraz muzyk zdradził, czego nauczył się od wokalistki i jest tym samym kolejną osobą z rockowego świata po Robie Halfordzie czy Larsie Ulrichu, która zachwala współpracę z Lady Gagą:

"

Ma otwarty umysł, bardzo to doceniam. Rezerwuje sobie prawo do tego, żeby się zaskoczyć. Nie chcę udawać, że coś wiem, bo tak naprawdę nic nie wiem. Ona mnie naprawdę zaskoczyła - to, z jaką pasją podchodzi do tworzenia muzyki. "

To właśnie postanowił podpatrzeć Homme, który jest również pod wrażeniem jej twórczości:

"

Piosenki były naprawdę dobre. W morzu muzyki, gdy inni ludzie piszą wszystko dla ciebie, ona była bardzo zaangażowana i miała zakasane rękawy do roboty. "

Co więcej wręcz uważa, że taka muzyka może połączyć ludzi i naprawdę ich poruszyć:

"

Nie jestem totalnie przeciwny wobec tego, myślę, że celem powinno być nie stworzenie kolejnego hitu, myślę, że ważne jest, aby znaleźć w tym siebie. Sprawić, by stać się trochę wyższym i być bliżej ludzi, którzy są ci bliscy. "

Na pewno tym się kierował Homme tworząc materiał na album „Villains”, który ukaże się 25 sierpnia 2017 roku i stanie się następcą „...Like Clockwork” z 2013 roku. Pierwszym singlem z nowej płyty Queens Of The Stone Age stał się numer „The Way You Used to Do”.

Zobaczcie zwiastun tego albumu:

Formacja ogłosiła również jesienną trasę po Ameryce Północnej, która startuje we wrześniu 2017.

Aleksandra Degórska
Tagi: Rock News Josh Homme